Ana içeriğe atla

iPhone4 Fiyatları

iPhone 4, ABD lansmanının 3 ay sonrasında ülkemizde de satışa sunuldu. Ülkemizde Turkcell ve Vodafone tarafından satışa sunulan iPhone 4'de ulaşmak bizim için Avrupa ve ABD için olduğundan biraz daha pahalı olacak. Fakat teknoloji tutkunlarını -zor olsa da- bu fiyatların bile durduracağını sanmıyorum.

Turkcell ve Vodafone tarafından satışa sunulan iPhone 4 fiyat ve tarifeleri:

Turkcell için iPhone4 fiyat ve tarifeleri
Turkcell için iPhone4 fiyat ve tarifeleri

Vodafone için iPhone4 fiyat ve tarifeleri
Vodafone için iPhone4 fiyat ve tarifeleri

Apple 2007’de piyasaya sürdüğü iPhone ile teknoloji tutkunlarının gözdesi oldu. Ülkemizde ise bu alandaki en büyük gelişme 2008 yılında çıkarılan mevzuatla IMEI numarasına sahip cihazların yurtdışından getirilmesinde pasaporta kayıt işlemi zorunluluk oldu. Bu şekilde vergi kaybını önlüyoruz. :)

Normal fiyatından çok fazla, üstelik tüm dünyadan daha geç olarak ulaşabildiğimiz iPhone ve iPad gibi ürünleri yurtdışından getirmek bile sıkıntı haline geldi. Peki biz boş mu duracaktık? Hayır! Elbette bu konuya da pekçok konuda olduğu gibi -imkanlar dahilinde- bir çözüm getirdik.

Hacı Dede Bana iPhone Getir

Öncelikle gurbetçilerin Türkiye ziyaretlerinde iPhone piyasasında fiyatlar düşüyordu. Son dönemlerde ise hac ve umre dönüşlerinde piyasa düşmeye başladı. Hacı amcalar iPhone'dan ne anlar diye düşünmeyin. ;)

Çeşitli yollarla -kargo ya da yolcunun beraberinde getirdiği- Türkiye'ye gelen ürünlerin, ülkeye giriş yapılan tarihten bir ay sonrasına kadar pasaporta kayıt ettirilmesi gerekli. Hacı, yanında iPhone getirmese bile pasaportuna yapılan kayıt sayesinde teknoloji tutkunlarına güzellik yapabiliyor. Tabii 50 ila 150 lira arasında değişen fiyatlarla.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Okuma Köşesi Dekorasyon Örnekleri

Gerek çalışmak gerekse günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için bir evde mutlaka okuma köşesi bulunmalı diye düşünüyorum. Burada hangi amaçla okuma yaptığımız önemli.

Çalışmak ya da öğrenmek birincil amaç ise kitap okurken daha dik oturmalıyız. Hazırlamış olduğumuz okuma köşesi bizi rehavete kaptırmamalı; aksi taktirde uyuklamaya başlarız. Ama amacımız zaten uyumak ise durum başka.

En uygun okuma ışığı doğal ışıktır. Yani güneş ışığı. Bu sebeple okuma yapacağımız yerin güneş ışığı alan bir yerde olması gerekir. Ayrıca gözlerimizi dinlendirme ihtiyacı duyduğumuzda başımızı kaldırıp karşıdaki bir noktaya bakarak dinlenebiliriz. Dışarıyı gören bir noktadaysak bu çok daha kolay olacaktır.

Doğal ışık olmadığı zamanlarda hem ortam aydınlatması hem de okuma lambası bulunursa daha uzun süreler okuma yapabiliriz. Okuma ışığının sol tarafta bulunması gözler açısından daha sağlıklı olacaktır. Ama uyumak için okuyorsak sadece abajur yeterli olacaktır.

Okuduğumuz materyalin kağıdı da okumada önem…

Küçük Dövme Modelleri Koreli Sanatçıdan

Kimisi büyük sever, kimi küçük sever. Dövmelerden bahsediyorum. Minimal bir fark yaratmak isteyenler için küçük dövme modelleri hazırladım.

Playground Tattoo, Kore'de bulunan bir dövme sanatçısı. Sanatçı sözünü haketmiş çünkü binlerce dövme yapmış. Dövme konusunda uzmanlaşmış. Basit çizgilerle fark yaratıyor.

Kore'ye gitmeyi düşünüyorsanız kendisine ulaşabilirsiniz. Ya da modelleri yakındaki bir dövmeciye götürün. Tercih sizin.

Küçük Dövme Modelleri


Kulağa dövme yaptırmak çok acıtır mı? Biraz zor sanki.Bu dövmeyi beğendiyseniz Havalı Çapa Dövme Modelleri sizi bekliyor.

Beyaz Mutfak Dolapları İlham Veriyor

Bana göre mutfak evin en önemli yeridir. Dekorasyon çalışmaları esnasında beyaz mutfak dolapları tüm ailenin bir araya geldiği bu özel alan için çözüm olacaktır.

Mutfak dolapları için farklı renkler tercih edilebilir. Fakat beyaz mutfak dolapları her zaman için öncelikli olacaktır.

Beyaz renk mutfağınızı geniş gösterir. Mutfak aletleri, avizeler ve diğer dekorasyon unsurlarıyla uyumludur. Ortama ferahlık verir.

Mutfak dolabı almayı düşünüyorsanız ya da yenileyecekseniz sizin için derlediğim örneklere göz atmayı ihmal etmeyin.

Beyaz Mutfak Dolapları

Canlı çiçekler monotonluğu kırar ve ferahlık getirir.Güzel kilim, güzel mermer tezgah ve basit bir avize ve sıcak bir atmosfer oluşturmuş.

Evde sıcak bir karşılama için açmış çiçekler önemlidir.Siyah ve beyaz mutfaktaki bitkiler, kitaplar ve fotoğraflar modern ve minimal bir görüntü oluşturmuş.Altın sarısı ve beyaz birlikte çok iyi gider.Rustik mutfak sıcak bir hava oluşturmuş.

Gri ve beyaz güzel bir kombinasyon oluşturmuş.

Sarı ve beya…