Ana içeriğe atla

Avrupa’da Beş Aktivite Tatili

Milos

Ben tatilde eğlenceli bir şeyler yapmak istiyorum diyenler için beş farklı Avrupa kentinde yapabileceğiniz aktiviteleri derledim.

Yunanistan'da Rüzgar Sörfü

Stråhlén Niklas

Ege Denizi’nin sıcak suları rüzgar sörfü için biçilmiş kaftandır. Pekçok Yunan Adası içerisinde Milos diğerlerine göre biraz daha öne çıkıyor. Kalacak yer seçerken, yeni başlayanlar için eğitim ve ekipman desteği olan bir otel seçmeye dikkat edin.

Hırvatistan’da Sea Kayak

Western Wall, Dubrovnik, Croatia (Jul 10)

Dalmacya tipi kıyılara sahip Hırvatistan olağanüstü güzelliğe sahiptir. Pek çok adaya sahip Hirvatistan plajları sea kayaking için idealdir. Hatta bazı turlar tarihi Dubrovnik kentinden başlamaktadır.

Algarve’de Golf

IMG_4458

Portekiz’in Algarve bölgesi golf sevenler için son zamanlarda popüler bir merkez. Eğer acemiyseniz golf kurslarına da katılabilirsiniz. Akdeniz'in güneşi altında deniz ve golf sizi bekliyor.

Fransa’da Bisiklet

Lake Geneva, Alps, and Eric

Fransa, bisiklet konusunda dunya capinda u yapmistir. Geneva, Annecy ve Bourget uzerine kurulu rotaniz dik tepelerden gecmeyecek, nehir boyunca devam edeceksiniz. Bir yandan pedal cevirecek, bir yandan da manzaranin keyfini sureceksiniz.

Portekiz’de Yoga

Quinta Mimosa

Son seçeneğin özellikle dinlendirici olmasına dikkat ettim. Yine Portekiz’in Algarve bölgesinde bulunan Qunita Mimosa size konaklama, yemek ve yoga eğitimi sunuyor. Tam donanımlı bir havadar bir stüdyoda güne yoga dersleri yle başlıyor, kahvaltıdan önce portakal bahçeleri içinde ufak bir gezinti, öğle vakti havuzda meditasyon ve akşam yemeğinden önce pilatesle günü sonlandırıyorsunuz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Okuma Köşesi Dekorasyon Örnekleri

Gerek çalışmak gerekse günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için bir evde mutlaka okuma köşesi bulunmalı diye düşünüyorum. Burada hangi amaçla okuma yaptığımız önemli.

Çalışmak ya da öğrenmek birincil amaç ise kitap okurken daha dik oturmalıyız. Hazırlamış olduğumuz okuma köşesi bizi rehavete kaptırmamalı; aksi taktirde uyuklamaya başlarız. Ama amacımız zaten uyumak ise durum başka.

En uygun okuma ışığı doğal ışıktır. Yani güneş ışığı. Bu sebeple okuma yapacağımız yerin güneş ışığı alan bir yerde olması gerekir. Ayrıca gözlerimizi dinlendirme ihtiyacı duyduğumuzda başımızı kaldırıp karşıdaki bir noktaya bakarak dinlenebiliriz. Dışarıyı gören bir noktadaysak bu çok daha kolay olacaktır.

Doğal ışık olmadığı zamanlarda hem ortam aydınlatması hem de okuma lambası bulunursa daha uzun süreler okuma yapabiliriz. Okuma ışığının sol tarafta bulunması gözler açısından daha sağlıklı olacaktır. Ama uyumak için okuyorsak sadece abajur yeterli olacaktır.

Okuduğumuz materyalin kağıdı da okumada önem…

Küçük Dövme Modelleri Koreli Sanatçıdan

Kimisi büyük sever, kimi küçük sever. Dövmelerden bahsediyorum. Minimal bir fark yaratmak isteyenler için küçük dövme modelleri hazırladım.

Playground Tattoo, Kore'de bulunan bir dövme sanatçısı. Sanatçı sözünü haketmiş çünkü binlerce dövme yapmış. Dövme konusunda uzmanlaşmış. Basit çizgilerle fark yaratıyor.

Kore'ye gitmeyi düşünüyorsanız kendisine ulaşabilirsiniz. Ya da modelleri yakındaki bir dövmeciye götürün. Tercih sizin.

Küçük Dövme Modelleri


Kulağa dövme yaptırmak çok acıtır mı? Biraz zor sanki.Bu dövmeyi beğendiyseniz Havalı Çapa Dövme Modelleri sizi bekliyor.

Beyaz Mutfak Dolapları İlham Veriyor

Bana göre mutfak evin en önemli yeridir. Dekorasyon çalışmaları esnasında beyaz mutfak dolapları tüm ailenin bir araya geldiği bu özel alan için çözüm olacaktır.

Mutfak dolapları için farklı renkler tercih edilebilir. Fakat beyaz mutfak dolapları her zaman için öncelikli olacaktır.

Beyaz renk mutfağınızı geniş gösterir. Mutfak aletleri, avizeler ve diğer dekorasyon unsurlarıyla uyumludur. Ortama ferahlık verir.

Mutfak dolabı almayı düşünüyorsanız ya da yenileyecekseniz sizin için derlediğim örneklere göz atmayı ihmal etmeyin.

Beyaz Mutfak Dolapları

Canlı çiçekler monotonluğu kırar ve ferahlık getirir.Güzel kilim, güzel mermer tezgah ve basit bir avize ve sıcak bir atmosfer oluşturmuş.

Evde sıcak bir karşılama için açmış çiçekler önemlidir.Siyah ve beyaz mutfaktaki bitkiler, kitaplar ve fotoğraflar modern ve minimal bir görüntü oluşturmuş.Altın sarısı ve beyaz birlikte çok iyi gider.Rustik mutfak sıcak bir hava oluşturmuş.

Gri ve beyaz güzel bir kombinasyon oluşturmuş.

Sarı ve beya…