Ana içeriğe atla

Ülkelere Göre Güzellik Anlayışları

Photoshop en fazla bilinen ve tercih edilen fotoğraf işleme programı olarak kullanılıyor. Gerek bireysel kullanıcılar, gerekse profesyoneller fotoğraflarının daha güzel görünmesi için çabalıyor.

Amerikalı blogger Esther Honig, Before & After isimli bir sosyal deney yapmış. Sri Lanka, Ukrayna, Filipinler, ve Kenya gibi 25’i aşkın ülkeden 40’ar farklı photoshop kullanıcısına fotoğrafını göndermiş ve güzelleştirmelerini istemiş.

Fiverr üzerinden ulaştığı photoshop kullanıcılarına 5 ila 30 dolar ücret ödemiş. Bazıları amatör, bazılarıysa uzman olan kullanıcılar Esther’i kişisel ve kültürel beğenilerine göre güzelleştirmeye çalışmışlar. Daha sonra mevcut çalışmalar arasından seçim yapılmış.

Şöyle diyor Esther Honig, “Photoshop bizim ideal güzelliğe ulaşmamıza olanak sağlar. Fakat güzellik anlayışını küresel olarak değerlendirdiğimizde sonuç çok yanıltıcı olabilir.”

Mevcut çalışmalar içerisinde ben en fazla İtalyan halini beğendim. Fotoğrafların bazılarını sizlerle paylaşıyorum. Tamamına Esther’in blogunun Before & After sayfasından, kensine twitter’da @estherhonig adresinden ulaşabilirsiniz.

Before & After Fotoğrafları


ABD

ABD Güzeli

Arjantin

Arjantin Güzeli

Bangladeş

Bangladeş Güzeli

Bulgaristan

Bulgaristan Güzeli

Endonezya

Endonezya Güzeli

Fas

Fas Güzeli

Filipinler

Filipinler Güzeli

Hindistan

Hindistan Güzeli

İngiltere

İngiltere Güzeli

İsrail

İsrail Güzeli

İtalya

İtalya Güzeli

Kenya

Kenya Güzeli

Pakistan

Pakistan Güzeli

Şili

Şili Güzeli

Sırbistan

Sırbistan Güzeli

Sri Lanka

Sri Lanka  Güzeli

Vietnam

Vietnam Güzeli

Yunanistan

Yunanistan Güzeli

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Okuma Köşesi Dekorasyon Örnekleri

Gerek çalışmak gerekse günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için bir evde mutlaka okuma köşesi bulunmalı diye düşünüyorum. Burada hangi amaçla okuma yaptığımız önemli.

Çalışmak ya da öğrenmek birincil amaç ise kitap okurken daha dik oturmalıyız. Hazırlamış olduğumuz okuma köşesi bizi rehavete kaptırmamalı; aksi taktirde uyuklamaya başlarız. Ama amacımız zaten uyumak ise durum başka.

En uygun okuma ışığı doğal ışıktır. Yani güneş ışığı. Bu sebeple okuma yapacağımız yerin güneş ışığı alan bir yerde olması gerekir. Ayrıca gözlerimizi dinlendirme ihtiyacı duyduğumuzda başımızı kaldırıp karşıdaki bir noktaya bakarak dinlenebiliriz. Dışarıyı gören bir noktadaysak bu çok daha kolay olacaktır.

Doğal ışık olmadığı zamanlarda hem ortam aydınlatması hem de okuma lambası bulunursa daha uzun süreler okuma yapabiliriz. Okuma ışığının sol tarafta bulunması gözler açısından daha sağlıklı olacaktır. Ama uyumak için okuyorsak sadece abajur yeterli olacaktır.

Okuduğumuz materyalin kağıdı da okumada önem…

Küçük Dövme Modelleri Koreli Sanatçıdan

Kimisi büyük sever, kimi küçük sever. Dövmelerden bahsediyorum. Minimal bir fark yaratmak isteyenler için küçük dövme modelleri hazırladım.

Playground Tattoo, Kore'de bulunan bir dövme sanatçısı. Sanatçı sözünü haketmiş çünkü binlerce dövme yapmış. Dövme konusunda uzmanlaşmış. Basit çizgilerle fark yaratıyor.

Kore'ye gitmeyi düşünüyorsanız kendisine ulaşabilirsiniz. Ya da modelleri yakındaki bir dövmeciye götürün. Tercih sizin.

Küçük Dövme Modelleri


Kulağa dövme yaptırmak çok acıtır mı? Biraz zor sanki.Bu dövmeyi beğendiyseniz Havalı Çapa Dövme Modelleri sizi bekliyor.

Beyaz Mutfak Dolapları İlham Veriyor

Bana göre mutfak evin en önemli yeridir. Dekorasyon çalışmaları esnasında beyaz mutfak dolapları tüm ailenin bir araya geldiği bu özel alan için çözüm olacaktır.

Mutfak dolapları için farklı renkler tercih edilebilir. Fakat beyaz mutfak dolapları her zaman için öncelikli olacaktır.

Beyaz renk mutfağınızı geniş gösterir. Mutfak aletleri, avizeler ve diğer dekorasyon unsurlarıyla uyumludur. Ortama ferahlık verir.

Mutfak dolabı almayı düşünüyorsanız ya da yenileyecekseniz sizin için derlediğim örneklere göz atmayı ihmal etmeyin.

Beyaz Mutfak Dolapları

Canlı çiçekler monotonluğu kırar ve ferahlık getirir.Güzel kilim, güzel mermer tezgah ve basit bir avize ve sıcak bir atmosfer oluşturmuş.

Evde sıcak bir karşılama için açmış çiçekler önemlidir.Siyah ve beyaz mutfaktaki bitkiler, kitaplar ve fotoğraflar modern ve minimal bir görüntü oluşturmuş.Altın sarısı ve beyaz birlikte çok iyi gider.Rustik mutfak sıcak bir hava oluşturmuş.

Gri ve beyaz güzel bir kombinasyon oluşturmuş.

Sarı ve beya…