Ana içeriğe atla

Şelale Restoran – Filipinler

San Pablo şehri, Filipinler’in güneyinde bulunan Laguna eyaletinde bulunmaktadır. Size tanıtmak istediğim Şelale Restoran, San Pablo şehirde bulunan Villa Escudero tesislerinde bulunuyor.

Türkiye'de de Şelale Restoran isminde tesisler bulunmaktadır. Değişik olması açısından dünyadan bir alan tanıtmak istedim. Gerçekten değişik bir yer.

Ayaklarınızın altında kristal su akarken, bambu masalarda servis edilen yemek sizler için eşsiz ve unutulmaz bir deneyim olabilir.

Şelale Restoran Fotoğrafları

Şelale Restoran – Filipinler

Şelale Restoran – Filipinler

Şelale Restoran – Filipinler

Şelale Restoran ‘da otantik bir yemek yedikten sonra aldığınız kalorileri harcamak için fırsatlarınız var. Tesiste el değmemiş bir doğa, eski bir çiftlik, Hindistan cevizi ağaçları altında yürüyüş yapma şansınız var. Dilerseniz Labasin Gölü üzerinde, el yapımı, bambu bir salda kürek çekebilirsiniz.

Şelale Restoran – Filipinler

Filipinler, zengin bir kültüre sahiptir. Tesis içerisinde, geleneksel dansların günümüze düzenlenmiş hallerini görme şansı bulabilir, hatta uygulayabilirsiniz. Elbette geleneksel müzikleri dinleme şansı da bulacaksınız.

Şelale Restoran – Filipinler

Şelale Restoran – Filipinler

Şelale Restoran – Filipinler

Şelale Restoran – Filipinler

Ada kuş gözlemcileri için mükemmel bir alandır. Yemyeşil doğasıyla yürüyüş severler için bulunmaz bir keyiftir. Adalar toplamında kaydedilen 600 endemik kuş türünün %30’u (181) tesisin bulunduğu adada yer almaktadır. Bu özelliğiyle dünyada kilometrekareye en fazla tür düşen avifauna olma özelliğini elinde bulunduruyor.

Şelale Restoran – Filipinler

Şelale Restoran – Filipinler

Yurtdışında düğün yapma planınız varsa sizin için özgün bir yer olabilir. Fakat düğün alanı olarak Şelale Restoran değil de biraz daha kuru bir yer seçmeye dikkat edin.

Şelale Restoran Video
Rezervasyon ve detaylı bilgiye Şelale Restoran adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Okuma Köşesi Dekorasyon Örnekleri

Gerek çalışmak gerekse günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için bir evde mutlaka okuma köşesi bulunmalı diye düşünüyorum. Burada hangi amaçla okuma yaptığımız önemli.

Çalışmak ya da öğrenmek birincil amaç ise kitap okurken daha dik oturmalıyız. Hazırlamış olduğumuz okuma köşesi bizi rehavete kaptırmamalı; aksi taktirde uyuklamaya başlarız. Ama amacımız zaten uyumak ise durum başka.

En uygun okuma ışığı doğal ışıktır. Yani güneş ışığı. Bu sebeple okuma yapacağımız yerin güneş ışığı alan bir yerde olması gerekir. Ayrıca gözlerimizi dinlendirme ihtiyacı duyduğumuzda başımızı kaldırıp karşıdaki bir noktaya bakarak dinlenebiliriz. Dışarıyı gören bir noktadaysak bu çok daha kolay olacaktır.

Doğal ışık olmadığı zamanlarda hem ortam aydınlatması hem de okuma lambası bulunursa daha uzun süreler okuma yapabiliriz. Okuma ışığının sol tarafta bulunması gözler açısından daha sağlıklı olacaktır. Ama uyumak için okuyorsak sadece abajur yeterli olacaktır.

Okuduğumuz materyalin kağıdı da okumada önem…

Küçük Dövme Modelleri Koreli Sanatçıdan

Kimisi büyük sever, kimi küçük sever. Dövmelerden bahsediyorum. Minimal bir fark yaratmak isteyenler için küçük dövme modelleri hazırladım.

Playground Tattoo, Kore'de bulunan bir dövme sanatçısı. Sanatçı sözünü haketmiş çünkü binlerce dövme yapmış. Dövme konusunda uzmanlaşmış. Basit çizgilerle fark yaratıyor.

Kore'ye gitmeyi düşünüyorsanız kendisine ulaşabilirsiniz. Ya da modelleri yakındaki bir dövmeciye götürün. Tercih sizin.

Küçük Dövme Modelleri


Kulağa dövme yaptırmak çok acıtır mı? Biraz zor sanki.Bu dövmeyi beğendiyseniz Havalı Çapa Dövme Modelleri sizi bekliyor.

Beyaz Mutfak Dolapları İlham Veriyor

Bana göre mutfak evin en önemli yeridir. Dekorasyon çalışmaları esnasında beyaz mutfak dolapları tüm ailenin bir araya geldiği bu özel alan için çözüm olacaktır.

Mutfak dolapları için farklı renkler tercih edilebilir. Fakat beyaz mutfak dolapları her zaman için öncelikli olacaktır.

Beyaz renk mutfağınızı geniş gösterir. Mutfak aletleri, avizeler ve diğer dekorasyon unsurlarıyla uyumludur. Ortama ferahlık verir.

Mutfak dolabı almayı düşünüyorsanız ya da yenileyecekseniz sizin için derlediğim örneklere göz atmayı ihmal etmeyin.

Beyaz Mutfak Dolapları

Canlı çiçekler monotonluğu kırar ve ferahlık getirir.Güzel kilim, güzel mermer tezgah ve basit bir avize ve sıcak bir atmosfer oluşturmuş.

Evde sıcak bir karşılama için açmış çiçekler önemlidir.Siyah ve beyaz mutfaktaki bitkiler, kitaplar ve fotoğraflar modern ve minimal bir görüntü oluşturmuş.Altın sarısı ve beyaz birlikte çok iyi gider.Rustik mutfak sıcak bir hava oluşturmuş.

Gri ve beyaz güzel bir kombinasyon oluşturmuş.

Sarı ve beya…