Ana içeriğe atla

Black Friday Ne Zaman

Son bir haftadır mail kutum Black Friday postalarıyla doldu taştı. Teknolojiyle ya da alışverişle ilgili iseniz muhtemelen siz de aynı durumdasınız. Sürekli gelir bu tarz postalar ama bu sıralar epey arttı. Peki bu olay nedir?

Black Friday Ne Zaman

Black Friday Nedir?


Bu sorunun cevabını bulmadan önce Şükran Günü ne zaman onu bilmemiz gerekiyor. Şükran Günü, ABD ve Kanada'da kutlanan bir bayram. Her yılın Kasım ayının son Perşembe günü kutlanıyor. Black Friday ise Şükran Günü sonrası gelen Cuma günüdür.

Bu tabir ilk defa 1961 yılında kullanılmış. Geldiği yerle ilgili iki farklı görüş var. Biri mağazalar daha güneş doğmadan açıldığı için bu tabirin kullanıldığı. Diğeri ise alışveriş esnasında kavga gürültü, sıkıntılı olaylar yaşanmasından ötürü bu tabirin kullanıldığı üzerine. İlk görüş bana daha mantıklı geldi.

Kara Cuma, %80'e varan indirimlerin olduğu, büyük bir alışveriş çılgınlığıdır. Bu indirimler ABD'de olur. Ama internet alışverişi sayesinde bizi de ilgilendirir oldu. :)

Black Friday 2015 Ne Zaman


Black Friday 2015 önümüzdeki cuma gününe denk geliyor. Yani bir gün kaldı. Aslına bakarsanız bu yazıyı yazmaya geçen hafta karar vermiştim. Geç kaldım.

Türkiye'de böyle bir indirim günü yok. Ancak internetten yapacaksınız alışverişinizi. Fakat ABD'de mağazalar epey eğlenceli görüntülere sahne oluyor.


Öncelikle kendinize bir ihtiyaç listesi hazırlayın. Çünkü indirim görünce kendimizden geçiyoruz. İhtiyacımız var yok bakmadan saldırıyoruz. Satın almadan önce farklı sitelerden, satıcılardan karşılaştırma yapın. En ucuzu bulun ve alın. Almadan önce Türkiye'ye gönderim var mı, kargo ne kadar kontrol edin. Gümrüğe takılacak şeyler almayın. Astarı yüzünden pahalıya gelmesin.

Black Friday gününüz mübarek olsun. Hayırlı alışverişler.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Okuma Köşesi Dekorasyon Örnekleri

Gerek çalışmak gerekse günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için bir evde mutlaka okuma köşesi bulunmalı diye düşünüyorum. Burada hangi amaçla okuma yaptığımız önemli.

Çalışmak ya da öğrenmek birincil amaç ise kitap okurken daha dik oturmalıyız. Hazırlamış olduğumuz okuma köşesi bizi rehavete kaptırmamalı; aksi taktirde uyuklamaya başlarız. Ama amacımız zaten uyumak ise durum başka.

En uygun okuma ışığı doğal ışıktır. Yani güneş ışığı. Bu sebeple okuma yapacağımız yerin güneş ışığı alan bir yerde olması gerekir. Ayrıca gözlerimizi dinlendirme ihtiyacı duyduğumuzda başımızı kaldırıp karşıdaki bir noktaya bakarak dinlenebiliriz. Dışarıyı gören bir noktadaysak bu çok daha kolay olacaktır.

Doğal ışık olmadığı zamanlarda hem ortam aydınlatması hem de okuma lambası bulunursa daha uzun süreler okuma yapabiliriz. Okuma ışığının sol tarafta bulunması gözler açısından daha sağlıklı olacaktır. Ama uyumak için okuyorsak sadece abajur yeterli olacaktır.

Okuduğumuz materyalin kağıdı da okumada önem…

Küçük Dövme Modelleri Koreli Sanatçıdan

Kimisi büyük sever, kimi küçük sever. Dövmelerden bahsediyorum. Minimal bir fark yaratmak isteyenler için küçük dövme modelleri hazırladım.

Playground Tattoo, Kore'de bulunan bir dövme sanatçısı. Sanatçı sözünü haketmiş çünkü binlerce dövme yapmış. Dövme konusunda uzmanlaşmış. Basit çizgilerle fark yaratıyor.

Kore'ye gitmeyi düşünüyorsanız kendisine ulaşabilirsiniz. Ya da modelleri yakındaki bir dövmeciye götürün. Tercih sizin.

Küçük Dövme Modelleri


Kulağa dövme yaptırmak çok acıtır mı? Biraz zor sanki.Bu dövmeyi beğendiyseniz Havalı Çapa Dövme Modelleri sizi bekliyor.

Beyaz Mutfak Dolapları İlham Veriyor

Bana göre mutfak evin en önemli yeridir. Dekorasyon çalışmaları esnasında beyaz mutfak dolapları tüm ailenin bir araya geldiği bu özel alan için çözüm olacaktır.

Mutfak dolapları için farklı renkler tercih edilebilir. Fakat beyaz mutfak dolapları her zaman için öncelikli olacaktır.

Beyaz renk mutfağınızı geniş gösterir. Mutfak aletleri, avizeler ve diğer dekorasyon unsurlarıyla uyumludur. Ortama ferahlık verir.

Mutfak dolabı almayı düşünüyorsanız ya da yenileyecekseniz sizin için derlediğim örneklere göz atmayı ihmal etmeyin.

Beyaz Mutfak Dolapları

Canlı çiçekler monotonluğu kırar ve ferahlık getirir.Güzel kilim, güzel mermer tezgah ve basit bir avize ve sıcak bir atmosfer oluşturmuş.

Evde sıcak bir karşılama için açmış çiçekler önemlidir.Siyah ve beyaz mutfaktaki bitkiler, kitaplar ve fotoğraflar modern ve minimal bir görüntü oluşturmuş.Altın sarısı ve beyaz birlikte çok iyi gider.Rustik mutfak sıcak bir hava oluşturmuş.

Gri ve beyaz güzel bir kombinasyon oluşturmuş.

Sarı ve beya…