Ana içeriğe atla

Google Hesabı Açmak

Google, benim ve benim gibi pek çok internet kullanıcısı için çok önemli bir yere sahip. Ve tüm Google Ürünleri ücretsiz olarak kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Bu hizmetlerden faydalanmak için sadece bir Google Hesap sahibi olmanız yeterlidir. Elbette bu Google hesabı açmak da ücret gerektirmiyor.

Google hesabı açmak çok kısa sürede tamamlayacağınız, basit bir işlemdir. Bu işlem için bazı kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekecek. En kısa sürede Google hesap sahibi olmanız için size bir kılavuz hazırladım. Korkmayın, kısa sürecek.

1. Adım: Bir Google Sayfası Açın


Google Hesabı Açmak

Herhangi bir Google sayfası açın. Ben en çok kullanılan ürün olan Google Arama sayfasını seçtim. Açtığım sayfada sağ üstte Oturum Açın yazıyor. Üzerine tıkladım.

2. Adım: Bir Google Hesabı Oluşturmaya Başlıyoruz

Karşıma çıkan sayfada Tek Hesap. Tüm Google. yazıyor. (Gerçekten böyle. Şu an açtığımız hesap bize pek çok kapı açacak.) Hemen altta Hesap Oluştur yazısının üzerine tıklıyoruz.

Google Hesabı Açmak

3. Adım: Google Kullanıcı Adınız

Google hesabı açmak için önünüzde doldurmanız gereken bir form var. Seçeceğiniz kullanıcı adı bu formun dikkat edilmesi gereken ilk konusu olacak. (Üstten ikinci sırada olan bölüm.) Eğer farklı bir adınız yoksa muhtemelen sizin ilk seçtiğiniz kullanıcı adı alınmış olacak. Rakam falan ekleyin. Başka çare yok. Çünkü tüm hesaplar benzersiz olmalı.

Google Hesabı Açmak

4. Adım: Google Cep Telefonumu İstiyor

Google hesabı açmak için doldurduğunuz formun alt tarafında cep telefonu girmeniz için bir alan var. Bunu girmek zorunda değilsiniz. Fakat hesabınızın güvenliği açısından girmenizi tavsiye ederim.

Google Hesabı Açmak

Eğer girdiyseniz, Google telefonunuza bir doğrulama kodu gönderecek. Kodu girin.

Google Hesabı Açmak

5. Adım: Hoş Geldiniz

Şayet doğrulama kodunu girerken bir hata yapmadıysanız karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Gözünüz aydın: Artık bir Google hesabınız var. Başta Gmail, Drive, Google Keep, Google+, Google Fotoğraflar ve tabii ki Android kullanıcıları için Google Play elinizin altında olacak.

Bonus: Google Hesabı Açmak ve Blogger

Popüler blog servislerinden Blogger da bir Google ürünüdür. Kim bilir belki siz de bir gün blog yazmak istiyorum dersiniz. O zaman bu açtığınız hesap ücretsiz blog sahibi olmanızı sağlayacak. Üstelik bir kaç dakika içerisinde.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Okuma Köşesi Dekorasyon Örnekleri

Gerek çalışmak gerekse günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için bir evde mutlaka okuma köşesi bulunmalı diye düşünüyorum. Burada hangi amaçla okuma yaptığımız önemli.

Çalışmak ya da öğrenmek birincil amaç ise kitap okurken daha dik oturmalıyız. Hazırlamış olduğumuz okuma köşesi bizi rehavete kaptırmamalı; aksi taktirde uyuklamaya başlarız. Ama amacımız zaten uyumak ise durum başka.

En uygun okuma ışığı doğal ışıktır. Yani güneş ışığı. Bu sebeple okuma yapacağımız yerin güneş ışığı alan bir yerde olması gerekir. Ayrıca gözlerimizi dinlendirme ihtiyacı duyduğumuzda başımızı kaldırıp karşıdaki bir noktaya bakarak dinlenebiliriz. Dışarıyı gören bir noktadaysak bu çok daha kolay olacaktır.

Doğal ışık olmadığı zamanlarda hem ortam aydınlatması hem de okuma lambası bulunursa daha uzun süreler okuma yapabiliriz. Okuma ışığının sol tarafta bulunması gözler açısından daha sağlıklı olacaktır. Ama uyumak için okuyorsak sadece abajur yeterli olacaktır.

Okuduğumuz materyalin kağıdı da okumada önem…

Küçük Dövme Modelleri Koreli Sanatçıdan

Kimisi büyük sever, kimi küçük sever. Dövmelerden bahsediyorum. Minimal bir fark yaratmak isteyenler için küçük dövme modelleri hazırladım.

Playground Tattoo, Kore'de bulunan bir dövme sanatçısı. Sanatçı sözünü haketmiş çünkü binlerce dövme yapmış. Dövme konusunda uzmanlaşmış. Basit çizgilerle fark yaratıyor.

Kore'ye gitmeyi düşünüyorsanız kendisine ulaşabilirsiniz. Ya da modelleri yakındaki bir dövmeciye götürün. Tercih sizin.

Küçük Dövme Modelleri


Kulağa dövme yaptırmak çok acıtır mı? Biraz zor sanki.Bu dövmeyi beğendiyseniz Havalı Çapa Dövme Modelleri sizi bekliyor.

Beyaz Mutfak Dolapları İlham Veriyor

Bana göre mutfak evin en önemli yeridir. Dekorasyon çalışmaları esnasında beyaz mutfak dolapları tüm ailenin bir araya geldiği bu özel alan için çözüm olacaktır.

Mutfak dolapları için farklı renkler tercih edilebilir. Fakat beyaz mutfak dolapları her zaman için öncelikli olacaktır.

Beyaz renk mutfağınızı geniş gösterir. Mutfak aletleri, avizeler ve diğer dekorasyon unsurlarıyla uyumludur. Ortama ferahlık verir.

Mutfak dolabı almayı düşünüyorsanız ya da yenileyecekseniz sizin için derlediğim örneklere göz atmayı ihmal etmeyin.

Beyaz Mutfak Dolapları

Canlı çiçekler monotonluğu kırar ve ferahlık getirir.Güzel kilim, güzel mermer tezgah ve basit bir avize ve sıcak bir atmosfer oluşturmuş.

Evde sıcak bir karşılama için açmış çiçekler önemlidir.Siyah ve beyaz mutfaktaki bitkiler, kitaplar ve fotoğraflar modern ve minimal bir görüntü oluşturmuş.Altın sarısı ve beyaz birlikte çok iyi gider.Rustik mutfak sıcak bir hava oluşturmuş.

Gri ve beyaz güzel bir kombinasyon oluşturmuş.

Sarı ve beya…