Ana içeriğe atla

Blogger Blog Açmayı Öğrenelim

Pek çok kişinin aklında blog açma fikri bulunuyor. Bunun nasıl yapıldığını bilenler yapıyor. Bilmeyenlerin bir kısmı öğreniyor yapıyor, bir kısmı ise üzerinde durmuyor. Bu yazıyı blog sahibi olmak isteyip, nasıl yapacağını bilmeyenler için yazıyorum. Yazının sonunda "Blogger blog nasıl açılır?" biliyor olacaksınız.

Blogger Blog Nasıl Açılır?

Kafanızda "acaba" sorusu duruyorsa ve blog yazmak konusunda karar vermediyseniz daha önce yazdığım şu yazıları okuyun:

Günlük Tutmaya Başlayın
Blog Yazmaya Başlayın

Blog açmaya karar verdiyseniz gerisi kolay olacak. Blogger blog yazmayı kolaylaştırmak için en doğru platform olacaktır.

Blogger Avantajları Nelerdir?

1. Blogger bedavadır. İlk sıraya bunu koydum. Çünkü blog yazmaya başlayıp sonra sıkılan çok fazladır. Paranız boşa gitmesin.

2. Hosting ve domain derdiniz olmaz.

Acemiyseniz ve bu kelimeler size bir şey ifade etmiyorsa hiç başka yerlere sapmayın. Yazıyı okumaya devam edin.

3. Blogspot bir Google hizmetidir. Yani arkanızda Google vardır.

4. Yazmak ve yönetmek kolaydır.

5. Kolay indekslenir. Bu ne demek bilmiyor olabilirsiniz. O zaman doğru yerdesiniz. Okumaya devam.

6. Tema işleriyle uğraşmazsınız. Basit olasa da alternatifler mevcut.

Blogger Blog Açıyoruz

Ücretsiz blog açmak için öncelikle gmail hesabımız olması gereklidir. Eğer yoksa Google Hesabı Açmak konusunu okuyun, gelin. Eğer zaten gmail varsa okumaya devam edin.

Öncelikle Blogger adresine gmail hesabımızla giriş yapıyoruz.

Blogger Blog Nasıl Açılır?

Sol üstte yer alan Yeni Blog butonuna tıklıyoruz.

Blogger Blog Nasıl Açılır?

Fotoğrafta görülen 1 numaralı alana blogumuzun başlığını yazıyoruz. Başlıktan kasıt blogumuzun adıdır.

2 numaralı alan ise blogumuzun adresi olacak. Bu kısımda zorlanabilirsiniz. Çünkü bedava bir hizmet olduğu için aklınıza ilk gelenler alınmış olabilir. Boş bir adres bulana kadar deneyin. Bulduğunuz adresin sonuna blogspot.com.tr gelecek. Örnek: kuturkoglu[.]blogspot.com.tr gibi.

Son olarak kendinize blog için bir şablon seçmeniz gerekecek. Birini seçin. Daha sonra değiştirebilirsiniz. Blogger Template bulabileceğiniz pek çok site mevcut.

Gözünüz aydın! Artık bir blogunuz var. İlk yazınızı yazarak başlayabilirsiniz. Bazı ayarlamalar yapmak gerekiyor. Fakat bunları daha sonra da yapabiliriz. Şimdi yazmaya odaklanın.

Blogunuzu kişisel blog olarak mı yoksa internetten para kazanmak için mi kullanacaksınız bu size kalmış.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Okuma Köşesi Dekorasyon Örnekleri

Gerek çalışmak gerekse günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için bir evde mutlaka okuma köşesi bulunmalı diye düşünüyorum. Burada hangi amaçla okuma yaptığımız önemli.

Çalışmak ya da öğrenmek birincil amaç ise kitap okurken daha dik oturmalıyız. Hazırlamış olduğumuz okuma köşesi bizi rehavete kaptırmamalı; aksi taktirde uyuklamaya başlarız. Ama amacımız zaten uyumak ise durum başka.

En uygun okuma ışığı doğal ışıktır. Yani güneş ışığı. Bu sebeple okuma yapacağımız yerin güneş ışığı alan bir yerde olması gerekir. Ayrıca gözlerimizi dinlendirme ihtiyacı duyduğumuzda başımızı kaldırıp karşıdaki bir noktaya bakarak dinlenebiliriz. Dışarıyı gören bir noktadaysak bu çok daha kolay olacaktır.

Doğal ışık olmadığı zamanlarda hem ortam aydınlatması hem de okuma lambası bulunursa daha uzun süreler okuma yapabiliriz. Okuma ışığının sol tarafta bulunması gözler açısından daha sağlıklı olacaktır. Ama uyumak için okuyorsak sadece abajur yeterli olacaktır.

Okuduğumuz materyalin kağıdı da okumada önem…

Küçük Dövme Modelleri Koreli Sanatçıdan

Kimisi büyük sever, kimi küçük sever. Dövmelerden bahsediyorum. Minimal bir fark yaratmak isteyenler için küçük dövme modelleri hazırladım.

Playground Tattoo, Kore'de bulunan bir dövme sanatçısı. Sanatçı sözünü haketmiş çünkü binlerce dövme yapmış. Dövme konusunda uzmanlaşmış. Basit çizgilerle fark yaratıyor.

Kore'ye gitmeyi düşünüyorsanız kendisine ulaşabilirsiniz. Ya da modelleri yakındaki bir dövmeciye götürün. Tercih sizin.

Küçük Dövme Modelleri


Kulağa dövme yaptırmak çok acıtır mı? Biraz zor sanki.Bu dövmeyi beğendiyseniz Havalı Çapa Dövme Modelleri sizi bekliyor.

Beyaz Mutfak Dolapları İlham Veriyor

Bana göre mutfak evin en önemli yeridir. Dekorasyon çalışmaları esnasında beyaz mutfak dolapları tüm ailenin bir araya geldiği bu özel alan için çözüm olacaktır.

Mutfak dolapları için farklı renkler tercih edilebilir. Fakat beyaz mutfak dolapları her zaman için öncelikli olacaktır.

Beyaz renk mutfağınızı geniş gösterir. Mutfak aletleri, avizeler ve diğer dekorasyon unsurlarıyla uyumludur. Ortama ferahlık verir.

Mutfak dolabı almayı düşünüyorsanız ya da yenileyecekseniz sizin için derlediğim örneklere göz atmayı ihmal etmeyin.

Beyaz Mutfak Dolapları

Canlı çiçekler monotonluğu kırar ve ferahlık getirir.Güzel kilim, güzel mermer tezgah ve basit bir avize ve sıcak bir atmosfer oluşturmuş.

Evde sıcak bir karşılama için açmış çiçekler önemlidir.Siyah ve beyaz mutfaktaki bitkiler, kitaplar ve fotoğraflar modern ve minimal bir görüntü oluşturmuş.Altın sarısı ve beyaz birlikte çok iyi gider.Rustik mutfak sıcak bir hava oluşturmuş.

Gri ve beyaz güzel bir kombinasyon oluşturmuş.

Sarı ve beya…