Ana içeriğe atla

Konsept Düğün Fikirleri

Düğün sezonu açıldı. Hafta sonuna düğün salonu bulabilenler hafta sonu yapıyorlar düğünlerini, bulamayanlarsa biraz gönülsüz de olsa hafta içi yapıyorlar. İstedikleri güne yer bulabilmek için aylar öncesinden yer ayırmak gerekiyor.

Bu safhaya gelebilmek için epey yol almak gerekiyor. İlk önce evlenmek için şanslı talihliyi bulmak gerekiyor. Bundan sonrası gelir.

Bulunan talihliye evlilik teklif edeceksiniz. Önceden hazırlanmış evlilik teklifleri her zaman tutmuyor. Hiç girmeyin derim. Aldığınız pırlanta yüzüğe bakıp ağlamayın sonra.

Aileleler tanışacak. "Çocuklar birbirini görmüş, beğenmiş,.. Allah'ın emri,.." Söz, nişan. Ancak geldik evliliğe.

Çeyiz bohçası (umarım doğru kelimeyi kullanmışımdır), kına gecesi, düğün davetiyesi,..

Kime ne alınacak? Tabii, öyle gelin damat bitmiyor. Bunun eltisi var, görümcesi var,..

Kuaföre kimler gidecek. Gelin saçı kaça yapılacak? Gelinin ilkokulda sıra arkadaşı olan kızın saç parasını damat verecek mi? Bakın bu çok önemli. Öderse damat cömert, ödemezse cimri demektir.

Düğün salonu tutulacak. Hem de fotoğraf ve müzik onlardan. Balon süslemeler, ışıklı yol, ekstraya bağlı havai fişek,.. Tabii ki pastayı bıçak kesmeyecek...

Takı merasimi yapılacak. Saatlerce el öpeceksiniz. Bu biraz katlanılabilir. :)

"Bizimle de oyna, bizimle de fotoğraf çektir." Bitmeyecek. Tabii bitse de "azıcık da ben güleyim" diyemeyeceksiniz.

Gecenin finalini bedava içkiyi çok seven Burhan Dayı yapacak. Ankara'nın bağları eşliğinde.

Ben bu muhabbeti çok uzatırdım da yazarken bile içim sıkıldı.

Bana sorarsanız düğün organizasyonu yapan şirketler var. Bulun bi tane, uğraşmayın hiçbir şeyle.

Film temalı konsept düğünlerden fotoğraflar derledim. Ankara'nın bağları çalıyor. Buhan Dayı ve Şengül Yenge Jedi kıyafetiyle,.. Ellerinde ışın kılıcı. :)

Film Temalı Düğün Fotoğrafları

Açlık Oyunları Temalı
Açlık Oyunları Temalı Düğün

Alice Harikalar Diyarında Temalı


Avenger Temalı


Doktor Who Temalı


Doktor Who Temalı 2


Frozen Temalı


Game of Thrones Temalı


Gizli Süper Kahramanlar Temalı


Harry Potter Temalı


Küçük Deniz Kızı Temalı


Lego Temalı


Marvel Temalı


Minecraft Temalı


Oz Büyücüsü Temalı


Sindirella Temalı


Süper Kahraman Temalı


Süper Mario Temalı


Tekonoloji Temalı


World of Warcraft Temalı


Yıldız Savaşları Temalı


Yıldız Savaşları Temalı 2


Yüzüklerin Efendisi Temalı

Bonus: Yıldız Savaşları Temalı Düğün Videosu


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beyaz Mutfak Dolapları İlham Veriyor

Bana göre mutfak evin en önemli yeridir. Dekorasyon çalışmaları esnasında beyaz mutfak dolapları tüm ailenin bir araya geldiği bu özel alan için çözüm olacaktır.

Mutfak dolapları için farklı renkler tercih edilebilir. Fakat beyaz mutfak dolapları her zaman için öncelikli olacaktır.

Beyaz renk mutfağınızı geniş gösterir. Mutfak aletleri, avizeler ve diğer dekorasyon unsurlarıyla uyumludur. Ortama ferahlık verir.

Mutfak dolabı almayı düşünüyorsanız ya da yenileyecekseniz sizin için derlediğim örneklere göz atmayı ihmal etmeyin.

Beyaz Mutfak Dolapları

Canlı çiçekler monotonluğu kırar ve ferahlık getirir.Güzel kilim, güzel mermer tezgah ve basit bir avize ve sıcak bir atmosfer oluşturmuş.

Evde sıcak bir karşılama için açmış çiçekler önemlidir.Siyah ve beyaz mutfaktaki bitkiler, kitaplar ve fotoğraflar modern ve minimal bir görüntü oluşturmuş.Altın sarısı ve beyaz birlikte çok iyi gider.Rustik mutfak sıcak bir hava oluşturmuş.

Gri ve beyaz güzel bir kombinasyon oluşturmuş.

Sarı ve beya…

Okuma Köşesi Dekorasyon Örnekleri

Gerek çalışmak gerekse günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için bir evde mutlaka okuma köşesi bulunmalı diye düşünüyorum. Burada hangi amaçla okuma yaptığımız önemli.

Çalışmak ya da öğrenmek birincil amaç ise kitap okurken daha dik oturmalıyız. Hazırlamış olduğumuz okuma köşesi bizi rehavete kaptırmamalı; aksi taktirde uyuklamaya başlarız. Ama amacımız zaten uyumak ise durum başka.

En uygun okuma ışığı doğal ışıktır. Yani güneş ışığı. Bu sebeple okuma yapacağımız yerin güneş ışığı alan bir yerde olması gerekir. Ayrıca gözlerimizi dinlendirme ihtiyacı duyduğumuzda başımızı kaldırıp karşıdaki bir noktaya bakarak dinlenebiliriz. Dışarıyı gören bir noktadaysak bu çok daha kolay olacaktır.

Doğal ışık olmadığı zamanlarda hem ortam aydınlatması hem de okuma lambası bulunursa daha uzun süreler okuma yapabiliriz. Okuma ışığının sol tarafta bulunması gözler açısından daha sağlıklı olacaktır. Ama uyumak için okuyorsak sadece abajur yeterli olacaktır.

Okuduğumuz materyalin kağıdı da okumada önem…

Küçük Dövme Modelleri Koreli Sanatçıdan

Kimisi büyük sever, kimi küçük sever. Dövmelerden bahsediyorum. Minimal bir fark yaratmak isteyenler için küçük dövme modelleri hazırladım.

Playground Tattoo, Kore'de bulunan bir dövme sanatçısı. Sanatçı sözünü haketmiş çünkü binlerce dövme yapmış. Dövme konusunda uzmanlaşmış. Basit çizgilerle fark yaratıyor.

Kore'ye gitmeyi düşünüyorsanız kendisine ulaşabilirsiniz. Ya da modelleri yakındaki bir dövmeciye götürün. Tercih sizin.

Küçük Dövme Modelleri


Kulağa dövme yaptırmak çok acıtır mı? Biraz zor sanki.Bu dövmeyi beğendiyseniz Havalı Çapa Dövme Modelleri sizi bekliyor.