Ana içeriğe atla

Dünyadan 30 Portre Fotoğrafı Çalışması

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere birbirinden güzel portre fotoğrafı çalışmalarını sunacağım. Tabi önce fotoğraflar ve fotoğrafçı hakkında kısa bilgilerim olacak.

Alexander Khimushin isimli fotoğrafçı sekiz yıl önce çantasını sırtlanmış ve dünyayı gezmeye başlamış. Dünya seyahati esnasında insanların gelenekleri, kültürleri çok dikkatini çekmiş. Gezdiği yerlere bakınca gerçekten dikkat çekici olduğunu görebilirsiniz.

Küreselleşme, savaşlar, etnik ya da dini ayrımcılıklardan dolayı bir kısım insanların kenara çekildiğini gözlemlemiş. Dillerinin, dinlerinin ve kültürlerinin yok olduğunu fark etmiş.

Seyahatleri esnasında farklı kültürlerde insanları görünce aklına The World In Faces isimli bir proje gelmiş. Gezdiği yerlerde farklı kültürden farklı insanları fotoğraflamış. Çektiği portre fotoğrafı ile bu farklılıkları göstermek istemiş.

Projesi özellikle son iki yılda ırkçılık karşıtı kampanya haline gelmiş. Birbirimizi daha fazla tanırsak farklılıklara karşı daha hoşgörülü olacağımızı ve projesi dahilinde çektiği fotoğraflarla buna önayak olduğunu düşünüyor.

Fotoğraf sanatçısı seyyahımızın hayali ise dünyadaki tüm etnik gruplara ulaşmak ve portre fotoğrafı arşivini geliştirmek. Kendisine çalışmalarında başarılar diliyoruz. Ve elbette yeni fotoğraflarını merakla bekliyoruz.

30 Portre Fotoğrafı


Ladakhi Kadın
Ladakhi Kadın Portre Fotoğrafı

Rajastani Erkek
Rajastani Erkek Portre Fotoğrafı

Afar Kadın
Afar Kadın Portre Fotoğrafı

Sahravi Erkek
Sahravi Erkek Portre Fotoğrafı

Karo Kabilesinden Kadın
Karo Kabilesinden Kadın Portre Fotoğrafı

Meitei Erkek
Meitei Erkek Portre Fotoğrafı

Tsemay Kabilesinden Genç Kız
Tsemay Kabilesinden Genç Kız Portre Fotoğrafı

Shughnan Genç Kız
Shughnan Genç Kız Portre Fotoğrafı

Kiçe Maya Erkek
Kiçe Maya Erkek Portre Fotoğrafı

Hamar Kabilesinden Kadın
Hamar Kabilesinden Kadın Portre Fotoğrafı

Mam Maya Erkek
Mam Maya Erkek Portre Fotoğrafı

Özbek Erkek
Özbek Erkek Portre Fotoğrafı

Kakçikel Maya Genç Kızı
Maya Genç Kızı Portre Fotografı

Xhosa Kabilesinden Kadın
Xhosa Kabilesinden Kadın Portre Fotografı

Buryat Erkek
Buryat Erkek Portre Fotoğrafı

Nyangatom Kabilesinden Kadın
Nyangatom Kabilesinden Kadın Portre Fotoğrafı

Somaliland Erkek
Somaliland Erkek Portre Fotoğrafı

Cibutili Genç Kız
Cibutili Genç Kız Portre Fotoğrafı

Tibet Erkek
Tibet Erkek Portre Fotoğrafı

Konso Kabilesinden Kadın
Konso Kabilesinden Kadın Portre Fotoğrafı

Mursi Kabilesinden Genç Kız
Mursi Kabilesinden Genç Kız Portre Fotoğrafı

Kırgız Erkek
Kırgız Erkek Portre Fotoğrafı

Bodi Kabilesinden Erkek
Bodi Kabilesinden Erkek Portre Fotoğrafı

Wakhi Kadın
Wakhi Kadın Portre Fotoğrafı

Samoalı Genç Erkek
Samoalı Genç Erkek Portre Fotoğrafı

Japon Genç Kız
Japon Genç Kız Portre Fotoğrafı

Moritanyalı Genç Kız
Moritanyalı Genç Kız Portre Fotoğrafı

Dassanech Kabilesinden Kadın
Dassanech Kabilesinden Kadın Portre Fotoğrafı

İşil Maya Kızı
Maya Kızı Portre Fotoğrafı

Tuva Erkek
Tuva Erkek Portre Fotoğrafı

Sanatçının fotoğraflarını beğendiyseniz Facebook ve Instagram adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Okuma Köşesi Dekorasyon Örnekleri

Gerek çalışmak gerekse günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için bir evde mutlaka okuma köşesi bulunmalı diye düşünüyorum. Burada hangi amaçla okuma yaptığımız önemli.

Çalışmak ya da öğrenmek birincil amaç ise kitap okurken daha dik oturmalıyız. Hazırlamış olduğumuz okuma köşesi bizi rehavete kaptırmamalı; aksi taktirde uyuklamaya başlarız. Ama amacımız zaten uyumak ise durum başka.

En uygun okuma ışığı doğal ışıktır. Yani güneş ışığı. Bu sebeple okuma yapacağımız yerin güneş ışığı alan bir yerde olması gerekir. Ayrıca gözlerimizi dinlendirme ihtiyacı duyduğumuzda başımızı kaldırıp karşıdaki bir noktaya bakarak dinlenebiliriz. Dışarıyı gören bir noktadaysak bu çok daha kolay olacaktır.

Doğal ışık olmadığı zamanlarda hem ortam aydınlatması hem de okuma lambası bulunursa daha uzun süreler okuma yapabiliriz. Okuma ışığının sol tarafta bulunması gözler açısından daha sağlıklı olacaktır. Ama uyumak için okuyorsak sadece abajur yeterli olacaktır.

Okuduğumuz materyalin kağıdı da okumada önem…

Küçük Dövme Modelleri Koreli Sanatçıdan

Kimisi büyük sever, kimi küçük sever. Dövmelerden bahsediyorum. Minimal bir fark yaratmak isteyenler için küçük dövme modelleri hazırladım.

Playground Tattoo, Kore'de bulunan bir dövme sanatçısı. Sanatçı sözünü haketmiş çünkü binlerce dövme yapmış. Dövme konusunda uzmanlaşmış. Basit çizgilerle fark yaratıyor.

Kore'ye gitmeyi düşünüyorsanız kendisine ulaşabilirsiniz. Ya da modelleri yakındaki bir dövmeciye götürün. Tercih sizin.

Küçük Dövme Modelleri


Kulağa dövme yaptırmak çok acıtır mı? Biraz zor sanki.Bu dövmeyi beğendiyseniz Havalı Çapa Dövme Modelleri sizi bekliyor.

Beyaz Mutfak Dolapları İlham Veriyor

Bana göre mutfak evin en önemli yeridir. Dekorasyon çalışmaları esnasında beyaz mutfak dolapları tüm ailenin bir araya geldiği bu özel alan için çözüm olacaktır.

Mutfak dolapları için farklı renkler tercih edilebilir. Fakat beyaz mutfak dolapları her zaman için öncelikli olacaktır.

Beyaz renk mutfağınızı geniş gösterir. Mutfak aletleri, avizeler ve diğer dekorasyon unsurlarıyla uyumludur. Ortama ferahlık verir.

Mutfak dolabı almayı düşünüyorsanız ya da yenileyecekseniz sizin için derlediğim örneklere göz atmayı ihmal etmeyin.

Beyaz Mutfak Dolapları

Canlı çiçekler monotonluğu kırar ve ferahlık getirir.Güzel kilim, güzel mermer tezgah ve basit bir avize ve sıcak bir atmosfer oluşturmuş.

Evde sıcak bir karşılama için açmış çiçekler önemlidir.Siyah ve beyaz mutfaktaki bitkiler, kitaplar ve fotoğraflar modern ve minimal bir görüntü oluşturmuş.Altın sarısı ve beyaz birlikte çok iyi gider.Rustik mutfak sıcak bir hava oluşturmuş.

Gri ve beyaz güzel bir kombinasyon oluşturmuş.

Sarı ve beya…