Ana içeriğe atla

Düğün Fotoğrafçısı Olmak Kolay Değil

Daha önce sizlere dokus yaşında düğün fotoğrafçısı olan Regina hakkında yazmıştım. Çok sevimli ve becerikli bir çocuktu. Bugün büyüklere sıra geldi.

Fotoğrafçılık eskiden beri popüler bir sanat olmuştur. Pek çok kişi bir fotoğraf makinesi alır, fotoğrafçı olmaya heves eder. Ama bu iş öyle uzaktan görüldüğü gibi kolay bir iş değildir.

Düğün insan hayatında bir kere gerçekleşen bir olay ya da bir kere olması temenni edilir. Düğün salonu tutulur. Çoğu zaman düğün paketi halinde organizasyon yapılır. Kimi klasik düğünlerden yanayken kimi de konsept düğünler tercih eder.

Ne olursa olsun tüm ömrü değiştirecek bu önemli olay ehil kişiler tarafından kayıt altına alınmalıdır. Düğün fotoğrafçısı tarafından. Bazı ucuzcu damatlar "bizim kuzende süper makine var" deyip bu işi bedavaya getirmek istiyorlar. İyi fotoğraf makinesi olan iyi fotoğrafçı olsaydı iyi bilgisayarı olan da iyi yazar olurdu. Alt tarafı gelin damat pozları, basıyorsun deklanşöre makine çekiyor diye düşünmeyin.

Bir sürü düğün fotoğrafı çekimini yayınlıyorum. Öyle düşündüğünüz gibi bas deklanşöre çeksin demekle olmuyor. Adamlar kılıktan kılığa girmişler. Kuzeni bırakın o şimdilik çiçek böcek çeksin, siz profesyonel fotoğrafçı tutun.

Düğün Fotoğrafçısı Olmanın Zorlukları

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı

Evlilik hazırlığında olan çiftlere bir ufak hizmetim olacak. Hala seçim yapmadıysanız şurada düğün dans müziği tavsiyesi yapmıştım. Bir dinleyin bakalım.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Okuma Köşesi Dekorasyon Örnekleri

Gerek çalışmak gerekse günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için bir evde mutlaka okuma köşesi bulunmalı diye düşünüyorum. Burada hangi amaçla okuma yaptığımız önemli.

Çalışmak ya da öğrenmek birincil amaç ise kitap okurken daha dik oturmalıyız. Hazırlamış olduğumuz okuma köşesi bizi rehavete kaptırmamalı; aksi taktirde uyuklamaya başlarız. Ama amacımız zaten uyumak ise durum başka.

En uygun okuma ışığı doğal ışıktır. Yani güneş ışığı. Bu sebeple okuma yapacağımız yerin güneş ışığı alan bir yerde olması gerekir. Ayrıca gözlerimizi dinlendirme ihtiyacı duyduğumuzda başımızı kaldırıp karşıdaki bir noktaya bakarak dinlenebiliriz. Dışarıyı gören bir noktadaysak bu çok daha kolay olacaktır.

Doğal ışık olmadığı zamanlarda hem ortam aydınlatması hem de okuma lambası bulunursa daha uzun süreler okuma yapabiliriz. Okuma ışığının sol tarafta bulunması gözler açısından daha sağlıklı olacaktır. Ama uyumak için okuyorsak sadece abajur yeterli olacaktır.

Okuduğumuz materyalin kağıdı da okumada önem…

Küçük Dövme Modelleri Koreli Sanatçıdan

Kimisi büyük sever, kimi küçük sever. Dövmelerden bahsediyorum. Minimal bir fark yaratmak isteyenler için küçük dövme modelleri hazırladım.

Playground Tattoo, Kore'de bulunan bir dövme sanatçısı. Sanatçı sözünü haketmiş çünkü binlerce dövme yapmış. Dövme konusunda uzmanlaşmış. Basit çizgilerle fark yaratıyor.

Kore'ye gitmeyi düşünüyorsanız kendisine ulaşabilirsiniz. Ya da modelleri yakındaki bir dövmeciye götürün. Tercih sizin.

Küçük Dövme Modelleri


Kulağa dövme yaptırmak çok acıtır mı? Biraz zor sanki.Bu dövmeyi beğendiyseniz Havalı Çapa Dövme Modelleri sizi bekliyor.

Beyaz Mutfak Dolapları İlham Veriyor

Bana göre mutfak evin en önemli yeridir. Dekorasyon çalışmaları esnasında beyaz mutfak dolapları tüm ailenin bir araya geldiği bu özel alan için çözüm olacaktır.

Mutfak dolapları için farklı renkler tercih edilebilir. Fakat beyaz mutfak dolapları her zaman için öncelikli olacaktır.

Beyaz renk mutfağınızı geniş gösterir. Mutfak aletleri, avizeler ve diğer dekorasyon unsurlarıyla uyumludur. Ortama ferahlık verir.

Mutfak dolabı almayı düşünüyorsanız ya da yenileyecekseniz sizin için derlediğim örneklere göz atmayı ihmal etmeyin.

Beyaz Mutfak Dolapları

Canlı çiçekler monotonluğu kırar ve ferahlık getirir.Güzel kilim, güzel mermer tezgah ve basit bir avize ve sıcak bir atmosfer oluşturmuş.

Evde sıcak bir karşılama için açmış çiçekler önemlidir.Siyah ve beyaz mutfaktaki bitkiler, kitaplar ve fotoğraflar modern ve minimal bir görüntü oluşturmuş.Altın sarısı ve beyaz birlikte çok iyi gider.Rustik mutfak sıcak bir hava oluşturmuş.

Gri ve beyaz güzel bir kombinasyon oluşturmuş.

Sarı ve beya…