Ana içeriğe atla

Orman Ne Güzel - Kestane, Gürgen, Palamut

Son günlerde gündemim orman olan bir yere gitmek. Nedenini bilmiyorum. Sürekli aklımda sessiz, teknolojisiz bir yerde dinlenme fikri var.

Nurhan, "Kocaeli daha yeşil bir yerdi, burada fazla yok, ondan istiyorsun" diyor. Sanmıyorum. Kalabalıktan sıkıldım bence.

Şu anki planlamaya göre ormanda tatil bir hayal. Ama bir ağaçlar içerisinde bir kulübe kişisel hayallerim içine girdi. Çok uzun zaman alacağını sanmıyorum. Villa değil sonuçta. Dağ başında ahşap ev istiyorum. Çok mu?

Öyle sürekli olarak yaşamak falan istemiyorum. Gideceğim, bir hafta kalacağım, sonra geri geleceğim. Sonra da sıkıldıkça, yoruldukça hafta sonları oraya kaçacağım. Öyle sürekli kalmaya cesaret edemem. Çalışmak lazım.

Dünyanın En Güzel Ormanları

Başlık biraz iddialı oldu. Alışkanlık olmuş, illa ki daha güzel yerler, fotoğraflar vardır. Ben bunları buldum diyelim.

Belçika

Belçika Yaban Sümbülü Kaplı Orman

Belçika sihirli orman fotoğrafı

Belçika'dan bir görüntü. Nisan ayının sonuyla mayıs başında birkaç dönümlük arazi yaban sümbülleriyle kaplı oluyormuş.

Amerika Birleşik Devletleri

Oregon - Kavak Ağaçları

Oregon'da kavak ağaçlarından oluşan bir koru.

Japonya

Arashiyama Bölgesi, Kyoto Japonya'da bir bambu ormanı

Arashiyama Bölgesi, Kyoto Japonya'da bir bambu ormanı.

Kanada

Quebec Kanada'da Ormanda Kış Örtüsü

Quebec Kanada, ormanda büyülü kış görüntüsü.

Almaya

Almanya Kara Orman'dan gece görüntüsü

Almanya'nın güneybatısında bulunan Baden-Württemberg bölgesinde Kara Orman'dan gece görüntüsü.

Fransa

Fransa'da ormanın derinlikleri

Fransa'da yemyeşil bir ormanın derinlikleri.

İngiltere

İngiltere Halnaker yakınlarındaki doğal tünel.

İngiltere Halnaker yakınlarındaki doğal tünel.

Finlandiya

Finlandiya ormanda gizemli ışık

Finlandiya'da ağaçların içinde gizemli parlayan ışık.

Beyaz Karpatlar

Karpatlarda bulunan güzel bir ağaç

Karpatlar, Doğu Avrupa'da bulunan bir dağ silsilesidir. Beyaz Karpatlar da bu sıradağlara dahildir. Ne kadar güzel bir ağaç fotoğrafı.

Sarı Orman

Muhteşem Sarı Orman

Muhteşem sarı ağaçlar.

İspanya

İspanya'da yosun kaplı orman

İspanya'da yosun kaplı bir ağaç örtüsü.

Kestane, Gürgen, Palamut Orman ŞarkısıKestane, gürgen, palamut
Altı yaprak üstü bulut
Gel sen burada derdi unut
Orman ne güzel ne güzel

Dallar kol kola bürünür
Yaprak yaprağa sürünür
Kışın karlara bürünür
Orman ne güzel ne güzel

İlkokulda bu şarkıyı öğrenmiştim. O zamandan bu zamana sadece ilk kıtası aklımda kalmış. Çok basit bir şarkı ama akılda kalıcı demek ki.

Bir de "baltalar elimizde" diye bir şarkı vardı. Onu pek sevmiyorum artık. O yüzden onu paylaşmayacağım. Her ne sebeple olursa olsun ormanın bir parçasını almak doğru değil. İyi de ahşap kulübeyi nasıl yapacağım ben?

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Okuma Köşesi Dekorasyon Örnekleri

Gerek çalışmak gerekse günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için bir evde mutlaka okuma köşesi bulunmalı diye düşünüyorum. Burada hangi amaçla okuma yaptığımız önemli.

Çalışmak ya da öğrenmek birincil amaç ise kitap okurken daha dik oturmalıyız. Hazırlamış olduğumuz okuma köşesi bizi rehavete kaptırmamalı; aksi taktirde uyuklamaya başlarız. Ama amacımız zaten uyumak ise durum başka.

En uygun okuma ışığı doğal ışıktır. Yani güneş ışığı. Bu sebeple okuma yapacağımız yerin güneş ışığı alan bir yerde olması gerekir. Ayrıca gözlerimizi dinlendirme ihtiyacı duyduğumuzda başımızı kaldırıp karşıdaki bir noktaya bakarak dinlenebiliriz. Dışarıyı gören bir noktadaysak bu çok daha kolay olacaktır.

Doğal ışık olmadığı zamanlarda hem ortam aydınlatması hem de okuma lambası bulunursa daha uzun süreler okuma yapabiliriz. Okuma ışığının sol tarafta bulunması gözler açısından daha sağlıklı olacaktır. Ama uyumak için okuyorsak sadece abajur yeterli olacaktır.

Okuduğumuz materyalin kağıdı da okumada önem…

Küçük Dövme Modelleri Koreli Sanatçıdan

Kimisi büyük sever, kimi küçük sever. Dövmelerden bahsediyorum. Minimal bir fark yaratmak isteyenler için küçük dövme modelleri hazırladım.

Playground Tattoo, Kore'de bulunan bir dövme sanatçısı. Sanatçı sözünü haketmiş çünkü binlerce dövme yapmış. Dövme konusunda uzmanlaşmış. Basit çizgilerle fark yaratıyor.

Kore'ye gitmeyi düşünüyorsanız kendisine ulaşabilirsiniz. Ya da modelleri yakındaki bir dövmeciye götürün. Tercih sizin.

Küçük Dövme Modelleri


Kulağa dövme yaptırmak çok acıtır mı? Biraz zor sanki.Bu dövmeyi beğendiyseniz Havalı Çapa Dövme Modelleri sizi bekliyor.

Beyaz Mutfak Dolapları İlham Veriyor

Bana göre mutfak evin en önemli yeridir. Dekorasyon çalışmaları esnasında beyaz mutfak dolapları tüm ailenin bir araya geldiği bu özel alan için çözüm olacaktır.

Mutfak dolapları için farklı renkler tercih edilebilir. Fakat beyaz mutfak dolapları her zaman için öncelikli olacaktır.

Beyaz renk mutfağınızı geniş gösterir. Mutfak aletleri, avizeler ve diğer dekorasyon unsurlarıyla uyumludur. Ortama ferahlık verir.

Mutfak dolabı almayı düşünüyorsanız ya da yenileyecekseniz sizin için derlediğim örneklere göz atmayı ihmal etmeyin.

Beyaz Mutfak Dolapları

Canlı çiçekler monotonluğu kırar ve ferahlık getirir.Güzel kilim, güzel mermer tezgah ve basit bir avize ve sıcak bir atmosfer oluşturmuş.

Evde sıcak bir karşılama için açmış çiçekler önemlidir.Siyah ve beyaz mutfaktaki bitkiler, kitaplar ve fotoğraflar modern ve minimal bir görüntü oluşturmuş.Altın sarısı ve beyaz birlikte çok iyi gider.Rustik mutfak sıcak bir hava oluşturmuş.

Gri ve beyaz güzel bir kombinasyon oluşturmuş.

Sarı ve beya…