Ana içeriğe atla

Pek Yakında Filmi Değerlendirmem

Pek Yakında filmi, Cem Yılmaz'ın başrol oyuncusu olmasının yanında yönetmenlik yaptığı bir film olarak 2 Ekim 2014 tarihinde vizyona girdi.

Pek Yakında Film Afişi

Pek Yakında Filmi Oyuncuları


Cem YılmazZafer Yıldız
Tülin ÖzenArzu Yıldız
Ozan GüvenBoğaç Boray
Özkan UğurEjder Abi
Zafer AlgözAhben Sonel
Çağlar ÇorumluZeki
Ayşen GrudaRemziye
Hare SürelTuna
Cengiz BozkurtSuat
Zerrin TekindorMeral
Muhittin KorkmazBoğaç Boray'ın asistanı
Tuğrul Tülekİnce

Ayrıca filmde Nurgül Yeşilçay, Mazhar Alanson, Yılmaz Erdoğan, Emin Gürsoy gibi oyuncular var. Unuttuklarım olabilir elbette. Sunay Akın ve Enis Fosforoğlu var filmde. Onları unutmuşum.

Pek Yakında Filmi Konusu


Zafer hayatını korsan DVD satarak kazanmaktadır. Karısı Arzu ise bunu tasvip etmemektedir. Bundan dolayı ayrı yaşamaktadırlar. Zafer zor da olsa korsan işini bırakmaya karar verir. Tam da bu sırada filmlere malzeme temin eden Ejder Abi ve komşusu Ahben Sonel'le kesişir.

Ahben Sonel bir film senaryosu yazmış ama filmini çekememiştir. Zafer bu filme yapımcı olmayı teklif eder. Filmde karısı Arzu'nun oynamasını şart koşmuştur. Fakat Arzu bu işte Zafer'in parmağı olduğunu bilmeyecektir.

Filmin kadrosu oluşturulurken bir şekilde Boğaç Boray erkek başrol oyuncusu olarak dahil olur. Yürüyemez halde oyunculuk yapar.

Şahikalar - Kötülüğün Sonu filminin etrafında olaylar gelişir. Çektikleri film eski Türk filmlerinin aynısı. Kıyafetler, replikler falan aynı.

Pek Yakında filminde Suat kötü adam kadrosundan yer buluyor. Tam olarak kötü de değil aslında. Sevimsiz diyelim.

Olaylar olaylar. Sonu mutlu bitiyor deyip konuyu anlatmayı bitireyim.

Pek Yakında Filmi Replikleri


Genel olarak güzel replikleri olmakla beraber benim en sevdiklerim şöyle:
Zafer: Sen benim gönlümün başrolüsün diyorum ben sana.
Arzu: Ben o filmde oynamıyorum Zafer. Oynayamıyorum yani.

Ahben Sonel: Yaşa Fenerbahçe.

Ya, sende fil tarağı var mı abi?

Polis: Sen bu maskeyi niye takıyorsun birader?
Zafer: Karşısına çıkacak yüzüm yoktu abi.

Pek Yakında Filmi Fragmanı
Aklıma geç geldi ama yazmadan olmaz. Yönetmen Ahben Sonel'in sevgilisi Zeki rolündeki Çağlar Çorumlu çok başarılı oynamış.

Ben Pek Yakında filmini çok sevdim. Birkaç kere de seyrettim. Film komedi türünde çekilmiş. Neden bilmem ben filmde gülmek yerine hüzünleniyorum. Filmin IMDB puanı 7.8 ve bence kesinlikle hakediyor. Seyretmenizi tavsiye ederim.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Okuma Köşesi Dekorasyon Örnekleri

Gerek çalışmak gerekse günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için bir evde mutlaka okuma köşesi bulunmalı diye düşünüyorum. Burada hangi amaçla okuma yaptığımız önemli.

Çalışmak ya da öğrenmek birincil amaç ise kitap okurken daha dik oturmalıyız. Hazırlamış olduğumuz okuma köşesi bizi rehavete kaptırmamalı; aksi taktirde uyuklamaya başlarız. Ama amacımız zaten uyumak ise durum başka.

En uygun okuma ışığı doğal ışıktır. Yani güneş ışığı. Bu sebeple okuma yapacağımız yerin güneş ışığı alan bir yerde olması gerekir. Ayrıca gözlerimizi dinlendirme ihtiyacı duyduğumuzda başımızı kaldırıp karşıdaki bir noktaya bakarak dinlenebiliriz. Dışarıyı gören bir noktadaysak bu çok daha kolay olacaktır.

Doğal ışık olmadığı zamanlarda hem ortam aydınlatması hem de okuma lambası bulunursa daha uzun süreler okuma yapabiliriz. Okuma ışığının sol tarafta bulunması gözler açısından daha sağlıklı olacaktır. Ama uyumak için okuyorsak sadece abajur yeterli olacaktır.

Okuduğumuz materyalin kağıdı da okumada önem…

Küçük Dövme Modelleri Koreli Sanatçıdan

Kimisi büyük sever, kimi küçük sever. Dövmelerden bahsediyorum. Minimal bir fark yaratmak isteyenler için küçük dövme modelleri hazırladım.

Playground Tattoo, Kore'de bulunan bir dövme sanatçısı. Sanatçı sözünü haketmiş çünkü binlerce dövme yapmış. Dövme konusunda uzmanlaşmış. Basit çizgilerle fark yaratıyor.

Kore'ye gitmeyi düşünüyorsanız kendisine ulaşabilirsiniz. Ya da modelleri yakındaki bir dövmeciye götürün. Tercih sizin.

Küçük Dövme Modelleri


Kulağa dövme yaptırmak çok acıtır mı? Biraz zor sanki.Bu dövmeyi beğendiyseniz Havalı Çapa Dövme Modelleri sizi bekliyor.

Beyaz Mutfak Dolapları İlham Veriyor

Bana göre mutfak evin en önemli yeridir. Dekorasyon çalışmaları esnasında beyaz mutfak dolapları tüm ailenin bir araya geldiği bu özel alan için çözüm olacaktır.

Mutfak dolapları için farklı renkler tercih edilebilir. Fakat beyaz mutfak dolapları her zaman için öncelikli olacaktır.

Beyaz renk mutfağınızı geniş gösterir. Mutfak aletleri, avizeler ve diğer dekorasyon unsurlarıyla uyumludur. Ortama ferahlık verir.

Mutfak dolabı almayı düşünüyorsanız ya da yenileyecekseniz sizin için derlediğim örneklere göz atmayı ihmal etmeyin.

Beyaz Mutfak Dolapları

Canlı çiçekler monotonluğu kırar ve ferahlık getirir.Güzel kilim, güzel mermer tezgah ve basit bir avize ve sıcak bir atmosfer oluşturmuş.

Evde sıcak bir karşılama için açmış çiçekler önemlidir.Siyah ve beyaz mutfaktaki bitkiler, kitaplar ve fotoğraflar modern ve minimal bir görüntü oluşturmuş.Altın sarısı ve beyaz birlikte çok iyi gider.Rustik mutfak sıcak bir hava oluşturmuş.

Gri ve beyaz güzel bir kombinasyon oluşturmuş.

Sarı ve beya…