Ana içeriğe atla

Trafik Kazası Yaptım

Cuma günü eve dönerken trafik kazası yaptım. Ben yapmadım aslında ama...

Trafik Kazası

İşten çıktım, eve dönüyorum. 200 - 300 metre falan kaldı. Sol taraftan bir motor geldi, şoför kapısından çarptı. Motoru kullanan çocuk yere düştü.

Kaza sonrası arabadan indim hemen. Motoru kullanan çocuk kendisi kaldırıma gitmiş, oturmuş. "İyi misin?" diye sordum. İyi olduğunu söyledi.

Hemen 112'yi aradım. Polis ve ambulansı onlar yönlendiriyor. "Kaza var, biraz geç gelebilir" dediler.

Oradakilerden bir kadın su getirmiş, su falan ikram etti. Gerçi ben içmedim ama çocuk içti. Epey korkmuştu çocuk, elleri titriyordu.

Önce normal polis geldi. (Normal polis dediğim karakol polisi, trafik polisi değil.) Benim bilgilerimi aldı. Sıra çocuğun bilgilere geldi.

Motor trafiğe kayıtlı değil, plakası yok. Çocuk reşit değil, ehliyet yok. Ve bir süre sonra öğrendiğim üzere bu çocuğa pidecide kuryelik yaptırıyorlar.

Hop, pideciler de geldi. "Motoru kullananı başkası yapalım, öyle yapalım, böyle yapalım." Kesin olarak reddettim. Neymiş çocuğun bir şeyi yokmuş. Onlara söylediğimi aynen yazıyorum: "Siz doktor musunuz?"

Kaza olmuş. Gencecik çocuk var, adamlar ceza yiyeceklerini düşünüyor. Görünürde bir şey yoktu ama ya sonra fenalaşsaydı. Kim alacak bunun sorumluluğunu üzerine?!

Ambulans geldi çocuğu hastaneye götürdü. Bu arada trafik polisleri de geldi. Fotoğraflar çekildi, normal polislerden bilgiler alındı, yeni bir şeyler dolduruldu. Alkol kontrolü falan yapıldı.

Bu bizim pideciler bu işler olurken motora sigorta yaptırdı. İşgüzar polis baktı sigorta saati 17:32. 112'yi aradı, "size telefon kaçta geldi" diye sordu. 17:06 yanıtını alınca sigortasız muamelesi yaptı.

Trafik polisleri gitti, ben normal polislerle karakola gittim. Prosedür böyleymiş, yaralı için doktor sağlık raporu verene kadar karakolda kalıyormuşsun. Kaldım.

Arada ifadem falan alındı. Saat 19:00 gibi nöbet değişimi oldu. Yeni polisler geldi. Ordan çıkana kadar bahçede mecburi bekleme.

Hastaneden haber geldi, polisler çocuğun ifadesini almaya gittiler. Geri geldiklerinde yanlarında çocuk ve annesi de vardı. Anneye "geçmiş olsun" dedim ve durumu anlattım. Delikanlı çocuk, doktor görmeden olmayacağını söyledim. Hak verdi sağ olsun, evladı sonuçta.

Saat 21:30'a kadar karakolda bekledim. Arada polislerle sohbet ettim. Çay falan ikram ettiler. Vatandaşa çok kibar davranıyorlar. Sadece kendimle ilgili değil, gelip gidenlerden bunu gözlemledim.

Ben çıktığımda daha çocuk ve annesi çocuk şubeye gideceklerdi. Onların işi bir yarım saat daha sürmüştür.

Eve döndüm. Kasko şirketini aradım, çekici gönderdiler. Arabayı kaza yerinde kenara çekmiştim. Neyse o gitti.

Dün servisten aradılar. Kasko poliçesi ve bir kaç evrakla servise bekliyorlar tamir başlaması için. Sol ön kapı, sol çamurluk,.. Sol taraf iptal. Benim araba çıkana kadar kasko bir araba verecek, o da yarın olur sanırım.

Kaza Allah tarafından gelen, ona yapacağımız bir şey yok. Ama ya bu motor tepesinde gezen çocuklar. İzmir bunlarla dolu. Bunlara bu şekilde müsaade eden ailelere ne demeli?

Bu kadarla atlattığımıza şükür, verilmiş sadakamız varmış.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hollanda'da Görülecek 10 Güzel Yer

Hollanda deyince pek çok insanın aklına laleler, yel değirmenleri ve peynir gelir. Oysa Hollanda Avrupa'nın en güçlü ekonomilerinden birine sahiptir. Bankacılık, ticaret ve gemicilik sektöründe çok gelişmiştir. Öyle ki Hollanda'da bulunan Rotterdam Limanı, iş hacmi bakımından dünyada ikinci, Avrupa'da ilk sıradadır.

Hollanda'da 16 milyon kişi yaşamaktadır. Yüzölçümüyle karşılaştırıldığında nüfus çok yoğundur. Zaten yüzölçümünün bir kısmını denizden kazanmış ülkenin topraklarının büyük bölümü deniz seviyesinin altındadır. (Denizden kazanılan bu topraklara polder ismi verilir.)

Kaptırmışım kendimi, ders yapıyor gibi oldum. Daha fazla sıkıcı olmadan asıl konuma döneyim. Hollanda'da nereye gideyim, nereyi göreyim diyenler için bir liste hazırladım. Beğeneceğinizi umuyorum.
Hollanda'nın Görülesi Yerleri
Hoge Veluwe Milli Parkı

Hoge Veluwe Milli Parkı, ülkenin en büyük ulusal parkıdıdır ve ülkenin en güzel doğal manzaralarına ev sahipliği yapmaktadır. Park dahilinde …

Avusturya Seyahatinde Görülecek En Güzel 10 Yer

Avusturya’yı düşündüğüm zaman aklıma Neşeli Günler filminin açılış sahnesi geliyor. Parlak gökyüzü altında dans ederek şarkı söyleyen Maria, temiz dağ havası ve son derece huzurlu bir sahne…

Avusturya aynı zamanda kültür kokan şehirlere, sanat galerilerine ve nefes kesen bir mimariye ev sahipliği yapmaktadır. Avusturya kesinlikle herkesin seyahat listesinde olması gereken bir yer, burada ziyaret etmeniz için on yer seçtim. Umarım benim seçimlerimi beğenirsiniz.
Viyana


Avusturya'nın başkenti olarak Viyana belki de Avusturya hayatı ile ilgili en bilgilendirici şehir. Şehir geçmişte Hofburg, Habsburg hanedanlarına ev sahipliği yapmış. Görkemli imparatorluk sarayları, çarpıcı müzeleri ve muhteşem mimarisiyle sizi tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Bu kasvetli havayıysa tiyatroları, bale ve opera salonları, galerileri ve daha pek çok sanat faaliyeti bir nebze olsun dağıtıyor. Avusturya'ya geldiyseniz mutlaka Viyana'yı görmelisiniz.
Hallstatt


Avusturya’nın ziyaret etmek için en güz…

Ahşap Palet Dekorasyon Örnekleri

Ahşap palet taşımacılığın olmazsa olmazlarındandır. 1930'lu yıllardan bu yana kullanılmaktadır. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra bir ara metal palet kullanılmıştır. Metal palet pahalı olunca vazgeçilmiştir. Günümüzde plastik palet de kullanılmaktadır. Ahşaba göre daha sağlamdır. Fakat çevre hassasiyetlerinden dolayı ahşap paletler daha fazla tercih edilmektedir.

Sanayinin yoğun olduğu bölgelerde aynı zamanda ahşap palet endüstrisi de gelişmiştir. Mallar üretim alanından forklift vasıtasıyla depolanmaktadır. Gemi ya da karayolu taşımacılığı, pazara hangi yolla gidecekse zarar görmeden pazara ulaştırılmaktadır. Lojistik diye bir alan var.

Taşıma esnasında paletler deforme olmaktadır. Sabredin, konumuza geliyoruz. Bu deformasyon farklı bir iş sahası açmıştır. Bazı firmalar eski paletleri alıp tamir etmekte, tekrar kullanıma sunmaktadır. Yeni ahşap palet 15 lira civarında, "neden ikinci elini alayım" diye düşünmeyin. Bu malın asıl kullanıcıları olan taşımacılar binlerce al…