Ana içeriğe atla

Katıldığım Hizmetiçi Eğitimler

2018 yılı için hazırlanan hizmetiçi eğitim programına bakarken bugüne kadar katılmış olduğum hizmetiçi eğitimleri yazmak geldi. Bakalım hangi eğitimleri almışım.


Hizmetiçi Eğitimler


• Temel Bilgisayar ve İnternet Kullanma Kursu
• Erozyon ve Çevre Eğitimi Semineri
• Okul Geliştirme Çalışmaları Semineri
• Web Tasarım Kursu
• Coğrafya Dersi Öğretim Programlarını Tanıtım Semineri
• FATİH Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanım Kursu
• Fatih Projesi Etkileşimli Sınıf Yönetimi Kursu
• Verimli Çalışma Teknikleri Kursu
• İletişim Becerileri Kursu
• Sunum Teknikleri Kursu
• Fatih Projesi Teknoloji Destekli Coğrafya Eğitici Eğitimi Kursu
• Lise Öğrenen Lider Öğretmen Semineri (ÖRAV)Erasmus ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklasa yürüttüğü eTwinning kapsamında yürütülen eğitimlerden eTwinning Yaz Okulu buraya yazmam gereken bir çalışma. Altı hafta sürdü ve her hafta farklı eğitimler ve görevler vardı. Hiç mütevazi olamayacağım; tüm eğitimi cep telefonuyla tamamladım.

Bu seminer ve kurslar dışında bir günlük eğitim, seminer ve konferansları da eklemem gerekli.

Bunlardan İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Gelişim Akademisi Seminerleri kapsamında katıldığım Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir? konulu konferans daha önce kitabını okuduğum Sayın Özgür Bolat tarafından gerçekleştirilen başarılı bir seminerdi.Yine Mesleki Gelişim Akademisi tarafından planlanan ve Sayın Abdullah Çiftçi tarafından gerçekleştirilen 21. Yüzyıl'da Dijital Dünya ve Eğitim yine çok başarılı bir seminerdi.

Son dönemde katıldığım Müzeyle Yerinde Eğitim ve Atık Pil Bertarafı gibi eğitimleri de buraya yazmalıyım. Bunlar gibi bir günlük (şimdi aklıma gelmeyen) pek çok eğitime katıldım.

Yıllar önce kişisel meraktan dolayı katıldığım satranç (çok zor geçen yüz saat) ve fotoğraf (çok eğlendiğim gün ve saatler) kurslarını da buraya yazmalıyım.

Buraya mesleki amaçla katıldığım seminer ve kursları yazmaya çalıştım. Çünkü hepsi aklıma gelmiyor.

Evet zamanın geçtiğinin ve dünyanın değiştiğinin farkındayım. Eğitim de değişiyor. Bu değişime elimden geldiğince ayak uydurmaya çalışıyorum. Düzenli olarak kitap okuyorum, süreli yayınları takip ediyorum, mesleki eğitimlere katılıyorum. Pek çok diğer meslektaşım gibi.

Toplumda ve sosyal medyada öğretmenlerin çağın gerisinde kaldıkları gibi yanlış bir algıya sahip insanlar var. Bu gerçeği yansıtmıyor. Gerek Milli Eğitim, gerekse öğretmenler çağı takip ediyorlar. Eleştiri yaparken sürekli eksikliklerin öne çıkarılması eğitim açısından moral bozmaktan başka işe yaramıyor.

Son olarak ikinci üniversite olarak sosyoloji okuyorum. İkinci sınıftayım. :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beyaz Mutfak Dolapları İlham Veriyor

Bana göre mutfak evin en önemli yeridir. Dekorasyon çalışmaları esnasında beyaz mutfak dolapları tüm ailenin bir araya geldiği bu özel alan için çözüm olacaktır.

Mutfak dolapları için farklı renkler tercih edilebilir. Fakat beyaz mutfak dolapları her zaman için öncelikli olacaktır.

Beyaz renk mutfağınızı geniş gösterir. Mutfak aletleri, avizeler ve diğer dekorasyon unsurlarıyla uyumludur. Ortama ferahlık verir.

Mutfak dolabı almayı düşünüyorsanız ya da yenileyecekseniz sizin için derlediğim örneklere göz atmayı ihmal etmeyin.

Beyaz Mutfak Dolapları

Canlı çiçekler monotonluğu kırar ve ferahlık getirir.Güzel kilim, güzel mermer tezgah ve basit bir avize ve sıcak bir atmosfer oluşturmuş.

Evde sıcak bir karşılama için açmış çiçekler önemlidir.Siyah ve beyaz mutfaktaki bitkiler, kitaplar ve fotoğraflar modern ve minimal bir görüntü oluşturmuş.Altın sarısı ve beyaz birlikte çok iyi gider.Rustik mutfak sıcak bir hava oluşturmuş.

Gri ve beyaz güzel bir kombinasyon oluşturmuş.

Sarı ve beya…

Okuma Köşesi Dekorasyon Örnekleri

Gerek çalışmak gerekse günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için bir evde mutlaka okuma köşesi bulunmalı diye düşünüyorum. Burada hangi amaçla okuma yaptığımız önemli.

Çalışmak ya da öğrenmek birincil amaç ise kitap okurken daha dik oturmalıyız. Hazırlamış olduğumuz okuma köşesi bizi rehavete kaptırmamalı; aksi taktirde uyuklamaya başlarız. Ama amacımız zaten uyumak ise durum başka.

En uygun okuma ışığı doğal ışıktır. Yani güneş ışığı. Bu sebeple okuma yapacağımız yerin güneş ışığı alan bir yerde olması gerekir. Ayrıca gözlerimizi dinlendirme ihtiyacı duyduğumuzda başımızı kaldırıp karşıdaki bir noktaya bakarak dinlenebiliriz. Dışarıyı gören bir noktadaysak bu çok daha kolay olacaktır.

Doğal ışık olmadığı zamanlarda hem ortam aydınlatması hem de okuma lambası bulunursa daha uzun süreler okuma yapabiliriz. Okuma ışığının sol tarafta bulunması gözler açısından daha sağlıklı olacaktır. Ama uyumak için okuyorsak sadece abajur yeterli olacaktır.

Okuduğumuz materyalin kağıdı da okumada önem…

Küçük Dövme Modelleri Koreli Sanatçıdan

Kimisi büyük sever, kimi küçük sever. Dövmelerden bahsediyorum. Minimal bir fark yaratmak isteyenler için küçük dövme modelleri hazırladım.

Playground Tattoo, Kore'de bulunan bir dövme sanatçısı. Sanatçı sözünü haketmiş çünkü binlerce dövme yapmış. Dövme konusunda uzmanlaşmış. Basit çizgilerle fark yaratıyor.

Kore'ye gitmeyi düşünüyorsanız kendisine ulaşabilirsiniz. Ya da modelleri yakındaki bir dövmeciye götürün. Tercih sizin.

Küçük Dövme Modelleri


Kulağa dövme yaptırmak çok acıtır mı? Biraz zor sanki.Bu dövmeyi beğendiyseniz Havalı Çapa Dövme Modelleri sizi bekliyor.