Ana içeriğe atla

Hakkimda

İnsanın kendi hakkında bilgi vermesi epey zormuş. Bu sayfayı yazana kadar epey kafamda kurguladım. Baktım olmuyor, aklıma geleni yazayım, sonra düzenlerim diye düşünüp başladım yazmaya.

1977 yılında Eskişehir’de doğmuşum. Liseyi bitirene kadar da orada yaşadım. Daha sonra ancak tatillerde, ailemi ziyaret etmek için gittim/gidiyorum. Ben de Eskişehir’in yeri büyüktür. “İlk defa” diye başlayan cümlelerimin çoğu burada gerçekleşmiştir. Umuyorum birgün yaşamak üzere gidebileceğim.

94-99 yılları arasında Konya’da yaşadım. (Bu arada aslen Konya’lıyım) Selçuk Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği’nde okudum. Güzel, sakin bir şehir fakat üniversite hayatı çok da eğlenceli değil. Okul bittikten sonra hiç gitmedim, gidenler “çok değişti, güzelleşti” diyor. Bakalım, belki giderim bi ara.

99 yılında, Kocaeli de çalışmaya başladım. Ben geldiğimde depremin üzerinden henüz birkaç ay geçmişti. Şehir çok kötü durumdaydı ve alışmam biraz zaman aldı. Çok oldu burada yaşamaya başlayalı, epey alıştım. Görüntüye göre burada çok uzun yıllar yaşayacağım (ömrüm elverdiğince tabii).

O kadar uzun zamandır evliymişim gibi geliyor ki eşime sormak zorunda kaldım 2003’müydü 2004’müydü diye. Aslında nişanlılığı da sayarsak ikisi de doğru oluyor. Gerçekten uzun zaman olmuş. Zaten artık bekar olduğum zamanları hatırlamıyorum bile. Allah razı olsun.

Aralık 2012’den beri de küçük kızımın babasıyım. Aslında bu yazıyı yazmamın asıl sebebi de kızım. Başka projelerle ilgilenecek zamanım yok, kendi blogumun yazarı olacağım. Yaptığım tüm planların içinde artık kızım var. Onu bize verdiği için Allah’a şükürler olsun.

Çevirmeli bağlantıdan bu yana internet kullanıcısıyım. Tabi o zamanlar internet şimdiyle kıyaslanamayacak durumdaydı. Bakalım zamanla neler değişecek?

Web tasarımıyla tanışmam 2006 yılında HTML ile oldu. Başta çok basit çalışmalardı. Fakat geliştirdim. Çok uzun zamandır hazır scriptler kullandığım için unuttum pek çok şeyi. Ama öğrenmek, uygulamak güzeldi.

Yıllardır wordpress kullanıyorum. Kaç site yaptım, kaç site kapadım hiç saymadım. Son bir yıldır falan Google algoritmalarıyla uğraşıyorum. Aramız pek iyi sayılmaz. Bakalım belki düzeltiriz Google’la aramızdaki soğukluğu.

Kendimle ilgili başka ne yazmalıyım ki?

Fotoğraf çekiyorum (son iki yıl maalesef uzağım). Son bir yıldır evde çok vakit geçiriyorum. Bol bol film ve belgesel seyrediyorum. Fotoğrafın yarattığı boşluğu bu şekilde doldurmaya çalışıyorum. Yeni hobiler bulana kadar elde bunlar var.

Bu sayfa sabit değildir ve ileride düzenlenebilir. Sıradan biriyim ve sıradan bir hayatım var (bu benim kendi tercihimdir). Bu sebeple “hakkımda” sayfasına yazacak ilgi çekici şeyler bulamıyorum. Bir öğretmenin hayatı ne kadar ilginç olabilir ki?

Düzenleme: Eylül 2015 itibariyle İzmir’de yaşamaya başladık. Hayırlısı olsun.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hollanda'da Görülecek 10 Güzel Yer

Hollanda deyince pek çok insanın aklına laleler, yel değirmenleri ve peynir gelir. Oysa Hollanda Avrupa'nın en güçlü ekonomilerinden birine sahiptir. Bankacılık, ticaret ve gemicilik sektöründe çok gelişmiştir. Öyle ki Hollanda'da bulunan Rotterdam Limanı, iş hacmi bakımından dünyada ikinci, Avrupa'da ilk sıradadır.

Hollanda'da 16 milyon kişi yaşamaktadır. Yüzölçümüyle karşılaştırıldığında nüfus çok yoğundur. Zaten yüzölçümünün bir kısmını denizden kazanmış ülkenin topraklarının büyük bölümü deniz seviyesinin altındadır. (Denizden kazanılan bu topraklara polder ismi verilir.)

Kaptırmışım kendimi, ders yapıyor gibi oldum. Daha fazla sıkıcı olmadan asıl konuma döneyim. Hollanda'da nereye gideyim, nereyi göreyim diyenler için bir liste hazırladım. Beğeneceğinizi umuyorum.
Hollanda'nın Görülesi Yerleri
Hoge Veluwe Milli Parkı

Hoge Veluwe Milli Parkı, ülkenin en büyük ulusal parkıdıdır ve ülkenin en güzel doğal manzaralarına ev sahipliği yapmaktadır. Park dahilinde …

Avusturya Seyahatinde Görülecek En Güzel 10 Yer

Avusturya’yı düşündüğüm zaman aklıma Neşeli Günler filminin açılış sahnesi geliyor. Parlak gökyüzü altında dans ederek şarkı söyleyen Maria, temiz dağ havası ve son derece huzurlu bir sahne…

Avusturya aynı zamanda kültür kokan şehirlere, sanat galerilerine ve nefes kesen bir mimariye ev sahipliği yapmaktadır. Avusturya kesinlikle herkesin seyahat listesinde olması gereken bir yer, burada ziyaret etmeniz için on yer seçtim. Umarım benim seçimlerimi beğenirsiniz.
Viyana


Avusturya'nın başkenti olarak Viyana belki de Avusturya hayatı ile ilgili en bilgilendirici şehir. Şehir geçmişte Hofburg, Habsburg hanedanlarına ev sahipliği yapmış. Görkemli imparatorluk sarayları, çarpıcı müzeleri ve muhteşem mimarisiyle sizi tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Bu kasvetli havayıysa tiyatroları, bale ve opera salonları, galerileri ve daha pek çok sanat faaliyeti bir nebze olsun dağıtıyor. Avusturya'ya geldiyseniz mutlaka Viyana'yı görmelisiniz.
Hallstatt


Avusturya’nın ziyaret etmek için en güz…

Hırvatistan'da Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Hırvatistan Avrupa'nın en iyi korunmuş cografyalarından birine sahiptir. Doğal güzelliği ve tarihi şehirleriyle tipik Akdeniz ülkelerini anımsatmaktadır. Günümüzde turizme verdiği önemi arttıran ülkeyi tüm dünyadan gezginler yeni yeni keşfetmeye başladı. Bozulmamış doğası, milli parkları ve göz alıcı sahilleriyle Hırvatistan seyahatlerinizde ipucu olması için sizlere 10 yer seçtim.
Dalmaçya Kıyıları


Dalmaçya kıyıları bir efsanedir. Yüzlerce kilometre uzanan sahil boyunca sarp kireç taşı kayalıklar ve adalar benekli bir kıyı şeridi oluşturur. Venedik ve Roma izlerininin beraber görme şansını yakalanacağınız gibi Ortaçağ mimarisine da hayran olacaksınız. Sahil boyunca yapacağınız gezinti bu güzellikleri keşfetmek için en iyi yol olacaktır. Yolculuğunuz boyunca aralarından geçeceğiniz kayalıklar sizi harika şehirlere götürecektir. Split şehri büyüleyici mimarisi ve tarihiyle (Diocletian Sarayı gibi) UNESCO Dünya Mirası listesindedir. Bir diğer şehir Zadar ise kartpostalları andıran p…