Ana içeriğe atla

Hakkimda

İnsanın kendi hakkında bilgi vermesi epey zormuş. Bu sayfayı yazana kadar epey kafamda kurguladım. Baktım olmuyor, aklıma geleni yazayım, sonra düzenlerim diye düşünüp başladım yazmaya.

1977 yılında Eskişehir’de doğmuşum. Liseyi bitirene kadar da orada yaşadım. Daha sonra ancak tatillerde, ailemi ziyaret etmek için gittim/gidiyorum. Ben de Eskişehir’in yeri büyüktür. “İlk defa” diye başlayan cümlelerimin çoğu burada gerçekleşmiştir. Umuyorum birgün yaşamak üzere gidebileceğim.

94-99 yılları arasında Konya’da yaşadım. (Bu arada aslen Konya’lıyım) Selçuk Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği’nde okudum. Güzel, sakin bir şehir fakat üniversite hayatı çok da eğlenceli değil. Okul bittikten sonra hiç gitmedim, gidenler “çok değişti, güzelleşti” diyor. Bakalım, belki giderim bi ara.

99 yılında, Kocaeli de çalışmaya başladım. Ben geldiğimde depremin üzerinden henüz birkaç ay geçmişti. Şehir çok kötü durumdaydı ve alışmam biraz zaman aldı. Çok oldu burada yaşamaya başlayalı, epey alıştım. Görüntüye göre burada çok uzun yıllar yaşayacağım (ömrüm elverdiğince tabii).

O kadar uzun zamandır evliymişim gibi geliyor ki eşime sormak zorunda kaldım 2003’müydü 2004’müydü diye. Aslında nişanlılığı da sayarsak ikisi de doğru oluyor. Gerçekten uzun zaman olmuş. Zaten artık bekar olduğum zamanları hatırlamıyorum bile. Allah razı olsun.

Aralık 2012’den beri de küçük kızımın babasıyım. Aslında bu yazıyı yazmamın asıl sebebi de kızım. Başka projelerle ilgilenecek zamanım yok, kendi blogumun yazarı olacağım. Yaptığım tüm planların içinde artık kızım var. Onu bize verdiği için Allah’a şükürler olsun.

Çevirmeli bağlantıdan bu yana internet kullanıcısıyım. Tabi o zamanlar internet şimdiyle kıyaslanamayacak durumdaydı. Bakalım zamanla neler değişecek?

Web tasarımıyla tanışmam 2006 yılında HTML ile oldu. Başta çok basit çalışmalardı. Fakat geliştirdim. Çok uzun zamandır hazır scriptler kullandığım için unuttum pek çok şeyi. Ama öğrenmek, uygulamak güzeldi.

Yıllardır wordpress kullanıyorum. Kaç site yaptım, kaç site kapadım hiç saymadım. Son bir yıldır falan Google algoritmalarıyla uğraşıyorum. Aramız pek iyi sayılmaz. Bakalım belki düzeltiriz Google’la aramızdaki soğukluğu.

Kendimle ilgili başka ne yazmalıyım ki?

Fotoğraf çekiyorum (son iki yıl maalesef uzağım). Son bir yıldır evde çok vakit geçiriyorum. Bol bol film ve belgesel seyrediyorum. Fotoğrafın yarattığı boşluğu bu şekilde doldurmaya çalışıyorum. Yeni hobiler bulana kadar elde bunlar var.

Bu sayfa sabit değildir ve ileride düzenlenebilir. Sıradan biriyim ve sıradan bir hayatım var (bu benim kendi tercihimdir). Bu sebeple “hakkımda” sayfasına yazacak ilgi çekici şeyler bulamıyorum. Bir öğretmenin hayatı ne kadar ilginç olabilir ki?

Düzenleme: Eylül 2015 itibariyle İzmir’de yaşamaya başladık. Hayırlısı olsun.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Okuma Köşesi Dekorasyon Örnekleri

Gerek çalışmak gerekse günün yorgunluğunu üzerimizden atmak için bir evde mutlaka okuma köşesi bulunmalı diye düşünüyorum. Burada hangi amaçla okuma yaptığımız önemli.

Çalışmak ya da öğrenmek birincil amaç ise kitap okurken daha dik oturmalıyız. Hazırlamış olduğumuz okuma köşesi bizi rehavete kaptırmamalı; aksi taktirde uyuklamaya başlarız. Ama amacımız zaten uyumak ise durum başka.

En uygun okuma ışığı doğal ışıktır. Yani güneş ışığı. Bu sebeple okuma yapacağımız yerin güneş ışığı alan bir yerde olması gerekir. Ayrıca gözlerimizi dinlendirme ihtiyacı duyduğumuzda başımızı kaldırıp karşıdaki bir noktaya bakarak dinlenebiliriz. Dışarıyı gören bir noktadaysak bu çok daha kolay olacaktır.

Doğal ışık olmadığı zamanlarda hem ortam aydınlatması hem de okuma lambası bulunursa daha uzun süreler okuma yapabiliriz. Okuma ışığının sol tarafta bulunması gözler açısından daha sağlıklı olacaktır. Ama uyumak için okuyorsak sadece abajur yeterli olacaktır.

Okuduğumuz materyalin kağıdı da okumada önem…

Küçük Dövme Modelleri Koreli Sanatçıdan

Kimisi büyük sever, kimi küçük sever. Dövmelerden bahsediyorum. Minimal bir fark yaratmak isteyenler için küçük dövme modelleri hazırladım.

Playground Tattoo, Kore'de bulunan bir dövme sanatçısı. Sanatçı sözünü haketmiş çünkü binlerce dövme yapmış. Dövme konusunda uzmanlaşmış. Basit çizgilerle fark yaratıyor.

Kore'ye gitmeyi düşünüyorsanız kendisine ulaşabilirsiniz. Ya da modelleri yakındaki bir dövmeciye götürün. Tercih sizin.

Küçük Dövme Modelleri


Kulağa dövme yaptırmak çok acıtır mı? Biraz zor sanki.Bu dövmeyi beğendiyseniz Havalı Çapa Dövme Modelleri sizi bekliyor.

Beyaz Mutfak Dolapları İlham Veriyor

Bana göre mutfak evin en önemli yeridir. Dekorasyon çalışmaları esnasında beyaz mutfak dolapları tüm ailenin bir araya geldiği bu özel alan için çözüm olacaktır.

Mutfak dolapları için farklı renkler tercih edilebilir. Fakat beyaz mutfak dolapları her zaman için öncelikli olacaktır.

Beyaz renk mutfağınızı geniş gösterir. Mutfak aletleri, avizeler ve diğer dekorasyon unsurlarıyla uyumludur. Ortama ferahlık verir.

Mutfak dolabı almayı düşünüyorsanız ya da yenileyecekseniz sizin için derlediğim örneklere göz atmayı ihmal etmeyin.

Beyaz Mutfak Dolapları

Canlı çiçekler monotonluğu kırar ve ferahlık getirir.Güzel kilim, güzel mermer tezgah ve basit bir avize ve sıcak bir atmosfer oluşturmuş.

Evde sıcak bir karşılama için açmış çiçekler önemlidir.Siyah ve beyaz mutfaktaki bitkiler, kitaplar ve fotoğraflar modern ve minimal bir görüntü oluşturmuş.Altın sarısı ve beyaz birlikte çok iyi gider.Rustik mutfak sıcak bir hava oluşturmuş.

Gri ve beyaz güzel bir kombinasyon oluşturmuş.

Sarı ve beya…