Leica M9 Titanium

Fotoğrafçıların karşısına ilk kez Photokina 2010 Fuarı'nda çıkan Leica M9 Titanium bu ay satışa sunulacak. Volkswagen Grup’un baş tasarımcısı Walter de'Silva ve Audi tasarım ekibi tarafından tasarlanan Leica M9 Titanium benzersiz tarzı ve olağanüstü biçimsel tasarımı ile eşsiz bir model.

Leica M9 Titanium

Gözle görülen tüm bölümleri titanyumdan yapılma Leica M9 Titanium son derece hafif ve şaşırtıcı derecede sağlam bir malzeme olan titanyumdan özel araçlarla üretilmiş. Audi tasarım ekibinin Leica M9’u yeniden yorumlamasıyla kendine özgü orijinal ve şık bir sıra dışı fotoğraf makinesi ortaya çıkmış.

M9 Titanium’un sadece tasarımını değil kullanım yapısı ve özellikleri de yenilenmiş. Geliştirilen özellikler arasında vizördeki parlak hatların tamamen yenilenmiş LED aydınlatmalı olması ve böylece standart aydınlatmalı pencereye olan ihtiyacın ortadan kalkması ile cihazın önden görünümünün daha dengeli olması söylenebilir.

Tasarım harikası bu dijital fotoğraf makinesi sahiplerina Leica Summilux-M 35mm f/1.4 ASPH objektif ile birlikte gelecek. Bu makineye sahip olan şanslı fotoğrafçıların içinde ben olamayacağım maalesef. Çünkü bu sıra dışı alet sadece 500 tane üretilecek ve 23.000 € etiketle satışa sunulacak.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fujifilm X-S10 Fotoğraf Makinesi İncelemesi: Neden Bu Kamerayı Almalısınız?

Dünya Mutluluk Raporu 2020

Fotoğraf Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler