Burger King'in McDonalds'a Satılması

Bugün saat 19 civarında Twitter kullanıcıları ilginç bir olaya tanık oldu. Hazır yemek zinciri Burger King'in resmi Twitter hesabından McDonalds'a satıldığı duyuruldu.Burger King'in resmi Twitter hesabında kullanıcı adı ve profil resmi McDonalds ve logosuyla değiştirildi.

Dünya çapında bir şirket için bu utanç verici bir durum. Resmi hesabınızda en büyük rakibinizin adı ve logosu var. Bu olay basit şifreler kullanan herkese ders olmalı. (Sizlere tavsiyem, şifrelerinizde harf, rakam ve işaret kombinasyonu kullanmanız)

Olayın gerçekleşmesinin ardından yaklaşık bir saat sonra Burger King'in resmi Twitter hesabı inceleme yapılmak üzere askıya alındı.

Konuyla ilgili olarak McDonals'ın resmi hesabından olayla ilgileri olmadığına dair açıklama geldi. (Yapsalar da "biz yaptık" diyecek değiller)

Burger King'in Twitter hesabının çalınmasıyla ilgili olarak uluslararası Hack grubu Anonymous gösteriliyor. Grubun attığı "Burger King'i ziyaret ettik, @BurgerKing sosyal medya ekibi için kötü gün" tweeti bu şüpheye sebep oldu.Ben bu yazıyı yazdığımda hesap hala askıdaydı. Bakalım ne zaman aktif hale gelecek?

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fujifilm X-S10 Fotoğraf Makinesi İncelemesi: Neden Bu Kamerayı Almalısınız?

Dünya Mutluluk Raporu 2020

Fotoğraf Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler