Instagram'da Popüler Olmak

2010 yılında IOS kullanıcıları için akıllı telefon uygulaması olarak ortaya çıkan Instagram bugün yaklaşık 130 milyon kullanıcının hesabının bulunduğu büyük bir ortam haline geldi. Öyle ki 2013 yılı içinde kullanıcı sayısını en fazla arttıran sosyal ağ oldu. Tabii bunda android tabanlı cihazlara açılmasının ve facebook'un satın almasının payı büyük. Instagram ' ın kendi sitesinden detaylı istatistiklere ulaşmanız mümkün: Intagram - Press Page

Instagram popüler olmasına popüler de ben nasıl popüler olacağım diye düşünüyor olabilirsiniz. Bana sorarsanız hiç girmeyin bu işlere. Ama ben illa ki istiyorum diyorsanız buyrun tavsiyelerime okuyun ve uygulayın.


Instagram'da Popüler Olma Yolları


1. İyi bir akıllı telefonunuz olmalı. Çözünürlüğü düşük bi aletle sizin iş olmaz. Gerçi fotoğraf makinesiyle çekip, bilgisayara atıp, ordan telefona aktarıp, instagrama yükleyebilirsiniz ama... Yazarken bile sıkıldım.

2. Instagram'in kendi filtreleri var ama fotoğraflarınızı güzelleştirmek, baskalaştırmak için uygulamalar edinin. Ücretli olanlar olduğu gibi ücretsiz olanlarda mevcut. Bendeki uygulamalar: PixlrExpress+, Snapseed, Camera+, InstaCollage. Hepsine gerek yok, ben denemek için yüklemiştim.3. Standart bir fotoğraf bilgisine sahip olmanız yararınıza olacaktır. Işık kullanımı üzerinde özellikle durmanızı tavsiye ederim.

Instagram'da bulunan popüler fotoğraflar kısmına göz gezdirin. Fikir almak açısından faydalı olacaktır.

Gündemi takip edin. Belli zamanlarda, belli konular popüler oluyor. Haberdar olun.

4. Öncelikle Instagram'da geçirecek bolca zaman geçirmeyi göze alacaksınız. Fotoğraf paylaşmadan paylaşmaya girerseniz olmaz bu iş. Benim bu sıralar ne fotoğraf çekecek zamanım ne paylaşacak zamanım ne de...

5. "Ne de..." demiştim bir önceki maddede. Şöyle ki, sadece fotoğraf paylaşmakla olmuyor bu iş. Başkalarının çektiği fotoğrafları beğenin. Çokça beğendiğiniz fotoğrafı olan kişileri takip edin. Yorum yazın, ama yorum işini abartmayın. İtici olabilir.

6. Bellli bir tarz yaratın. Tarzdan kastım kullandığınız bir efekt, belli bir konu olabilir. Mesela siyah beyaz, moda, manzara, hayvan fotoğrafları gibi.

Kendi fotoğraflarınızı koyacaksanız lütfen objektif kişilerden görüş alın. Siz ailenizin bi tanesi ya da arkadaşlarınızın gözbebeği olabilirsiniz. Burnunuzda çıkan sivilceyi merak edenlerin cok olacağını sanmıyorum. Kasmayın!

7. Arkadaşlar demişken; kendi fotoğraflarınızı paylaşacaksanız etrafınızda fotoğraf çekmeyi sevenler olmalı. Ayna ve on kamera bi yere kadar.

Arkadaşlarınızla birlikte olduğunuz fotoğraflarda onları da etiketleyin. İzin almayi unutmayın. Herkes gözlerinin kapalı olduğu fotoğrafın paylaşılmasını istemeyebilir.

8. Fotoğraflara geo-tag yani fotoğrafın çekildiği yeri de ekleyebilir, varsa Foursquare hesabınızı bağlayabilirsiniz. Bu lokasyon tagı sayesinde daha önce orada çekilen fotoğrafları görmeniz fikir verme açısından faydalı olacaktır.

Pekçok sosyal ağ birbiriyle bağlanabiliyor. Istagram'da popüler olmak istiyorsanız Instagram'da yayınladığınız fotoğrafların hepsini Twitter ya da Facebook'ta yayınlamayın. Merak uyandırın. ;)

9. Fotoğraflarınızı yayinlayacağınız saat önemlidir. Çünkü Instagram'daki kullanıcıların yarısı ABD'de yaşıyor. Adamlar uyurken yayınladığınız fotoğrafı nasıl görsünler?

10. En önemli maddeyi sona sakladım. Fotoğraflarınızda tag (etiket) kullanın. Instagram en fazla 30 etikete izin veriyor ama siz 10 hadi bilemedin 15'i geçmeyin. Hashtag denen popüler etiketlerin en cok kullanılan 30 tanesini aşağıda bulacaksınız. İçlerinden sizin fotoğrafınıza uygun olanlardan seçip kullanın. Etiketleri webstagram sitesinden aldim. Siz de zaman zaman kontrol edin.

Instagram'da Populer Tag'lar / Etiketler


#love
#instagood
#me
#like
#follow
#cute
#photooftheday
#tbt
#followme
#tagsforlikes
#girl
#beautiful
#happy
#picoftheday
#instadaily
#igers
#fun
#summer
#smile
#like4like
#friends
#food
#instalike
#swag
#bestoftheday
#amazing
#fashion
#tflers
#selfie
#instamood

Instagram'da hangi fotoğrafınızın ne kadar beğeni aldığını statigram sitesinden takip edebilir, gelişiminizi takip edebilirsiniz. Gelişmeleri benimle de paylaşın. :)

Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fujifilm X-S10 Fotoğraf Makinesi İncelemesi: Neden Bu Kamerayı Almalısınız?

Dünya Mutluluk Raporu 2020

Fotoğraf Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler