Televizyon Yer Ayağı Kırıldı

Tatile çıkmadan öncede söylemişti fakat nasıl olsa gideceğiz diye umursamamıştım. Ama Nurhan'ın televizyon çocuğun üzerine düşecek lafını ciddiye almak zorunda kaldım. Baktım, gerçekten televizyon yer ayağı kırılmış. Televizyon sehpanın üzerinde duruyor, sabit duran ayak nasıl kırılabilir ki?

Televizyonu alalı iki yıl falan olmuş. Gerçi onu da biz almadık, bizim TV bozulunca annem hediye etmişti.

Netten samsung yetkili servisinin numarasını buldum, aradım. Sonra baktım, ulaşana kadar 12 kere aramışım. Konuştuğum görevliye izah ettim, televizyon yer ayağı kırıldı, ne zaman takılır, servis ne zaman gelir gibi konuşuyorum. Konuştuğum görevli bölgenizdeki yetkili servisle gõrüşmelisiniz dedi ve numarayı verdi. Aradım, konuştuğum kişi ısrarla buraya gelmeniz gerekli dedi. Baktım çare yok.

Televizyon Yer Ayağı - Samsung Yetkili Servisi

38 derece sıcakta hadi bakalım samsung yetkili servisi peşine düştüm. Arabadan servise kadar geçen yol beynimin omlet kıvamına gelmesine yetti. Girişte sıra numarası veren cihazdan 196 numarayı aldım. Üç çalışan var, sıra 163. Bana sıra gelmesi bir saatten fazla zaman sürdü. Yine aynı izah, televizyon yer ayağı kırıldı falan filan. Bu televizyon yer ayağı üç parçaymış. Tüm parçaları almak istiyor musunuz deyince evi aradım, neresi kırık diye sordum. Tam o sıra münasebetsizin biri yanaştı, vay sıra ilerlemiyormuş, vay daha ne kadar bekleyecekmiş,.. Hadi telefonu kapa, münasebetsizi payla, bizim televizyon yer ayağı için hangi parça gerekli kaynadı.

Siparişi verdim. Televizyon yer ayağı 220 lira. Gelince size SMS' le haber veririz, gelip alırsınız dedi görevli. Servis taksa falan dedim, bir kere daha gitmeyeyim peşindeyim. Yetkili servis takarsa 40 lirada servis parasıymış. Ben, kendim çok yetkili biriyimdir dedim, kadere razı oldum.

Daha Samsung Yetkili Servisi'nden çıkalı bir dakika olmuştu ki bir SMS geldi, tamir takip numarası diye. Telefondan kontrol ettim, bu bahsettiğim olay Pazartesi günü olmuş. Çarşamba günü saat 21'de yeni bir SMS geldi, televizyon yer ayağı geldi diye. Mecbur ertesi günü bekledim.

Uzun lafın kısası, televizyon yer ayağı için 220 lira ödedim, üç gün bekledim, iki sefer de yetkili servise gitmem gerekti. Bu bahsettiğim televizyonun fiyatı 2000 lira civarındaydı alındığı zaman. Sanırım şimdi o kadar etmez. Basit bir televizyon aparatı (televizyon yer ayağı) bu kadar eder mi? Bu sipariş ve ödemesi internet üzerinden yapılamaz mıydı? Kargo teslimatı eve yapamaz mıydı? İşte bunlar hep soru.

Samsung Yetkili Servisi Telefon Numarası: 444 77 11

Kocaeli Samsung Yetkili Servisi


Danıştek Bilişim Bilgisayar Teknik

Adres: Körfez Mh. Şehit Rafet Karaca Bulvarı No:14 Kocaeli (Yürüyüş yolunun sonunda, üniversite kapısının karşısında)
Telefon: (262) 331 24 24

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fujifilm X-S10 Fotoğraf Makinesi İncelemesi: Neden Bu Kamerayı Almalısınız?

Dünya Mutluluk Raporu 2020

Fotoğraf Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler