Hazır Ofis Kiralama

Artık evde çalışamıyorum. Kitap, gazete bile okuyamıyorum. Websitelerimin bir kısmını parka çektim, bazı domainlerin yenilenme zamanları geçti. Elde kalan birkaç siteyle de ilgilenemiyorum. Aşağıda fotoğrafı olan Tina Fey'den farkım yok. En çok ilgilendiğim bu blog, hesap edin artık. İki seçenek var; hazır ofis kiralama ya da Starbucks'ta kahve havuzuna düşmek.

Hazır Ofis Kiralama
Tina Fey - Yazar / Oyuncu

Tüm gün kahve içen biri olarak Starbucks'ta günü geçirmek sorun olmayabilir. Etrafta gezenleri, white chocolate mocha demeye çalışan tipleri, yanımda oturan sosyalleşme çabasındakileri saymazsam. Ne yapsam diye düşünürken hazır ofis kiralama seçeneğini farkettim.

Ofis kiralamak elbette hep akla gelen bir seçenek fakat ben bir firma değilim. Alt tarafı gündemi takip edecek ve günlük en fazla bir tane blog yazısı yazacağım. Gönül ister ki lüks ofis mobilyaları, her istediğinde kahve servisi yapan bir görevli olsun. Ama maalesef böyle bir şans yok. Ofis kirası ayrı bir dert, ofis mobilyaları ayrı bir dert. Hem sonra bunlara gerek de yok. Adamlar hazır ofis diye bir hizmet sunuyor.

Hazır Ofis Nedir?

Büyük bir mekan içerisinde bölümlenmiş çalışma alanları var. Normalde ofisinizde çok kişi bulunmuyorsa ideal bir çözüm. Hazır ofis size masa, sandalye, internet bağlantısı (bu benim için en önemlisi), çay kahve makinası (ikinci önemli hizmet), telefon bağlantısı sunuyor. Bana sadece laptopu alıp çalışmak kalıyor.

Bu kısımlar benimle ilgili değil, çünkü ben çalışırken telefonla bölünmesinden rahatsız oluyorum. Fakat hazır ofis firmalar için önemli bir hizmet sunuyor. Sekreterlik hizmeti! Evet hazır ofis bünyesinde bir sekreter size gelen telefonlara çıkıyor, eğer binadaysanız ofisinize, dışarıdaysanız cep telefonuna yönlendiriyor. Misafiriniz mi geldi, kabul alanınıza buyur ediyor. Hazır ofis sayesinde sekreter maaşından, sigortasından yırttınız.

Önemli bir konu da temizlik. Size özel ofisiniz ve ortak alanlar titizlikle temizleniyor. Evet hazır ofis sizi temizlik görevlisi masrafından da kurtarıyor.

Benim en çok dikkatimi çeken konu ise uzun vadeli sözleşmeler yapmak zorunda değilsiniz. Şimdi ofis kiralamaya kalksanız bina için uzun bir kontrat yapmanız gerekecek. Oysa hazır ofis kiralama sizi bu sıkıntıdan kurtarıyor. Olmasını kimse istemez ama hadi ortağınızla anlaşamadınız, yolları ayırmak gerekti. Ofis kirasını kim ödeyecek? Artık böyle bir sıkıntıya gerek yok.

Hazır Ofis Kiralama Kimler İçin Uygun

Avukatlar, tasarımcılar, eğitim firmaları, bilişim firmaları, ticaret firmaları, danışmanlar, online satış siteleri gibi pekçok farklı sektörden firma için hazır ofis kullanmak bir seçenek olarak karşımızda bulunmakta. Benim gibi freelance işler için kullanacaksanız bulunmaz kaftan. Hazır arkadaşın ofisi var diye çat kapı gelen misafir de olmaz, ofiste ne yapıyor diye şüphe de olmaz.

Hazır Ofis Fiyatları

Hazır ofis hizmeti sunan pekçok firma var. Doğrusu fiyatları henüz incelemedim. Eğer yazdığım bu yazı başarılı olursa hazır ofis firmalarının beni bulacağını düşünüyorum. Yok arayan olmazsa zaten başarılı bir blog yazarı değilim ve hazır ofis hizmetine ihtiyacım yok demektir. Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar

  1. Merhaba. Hazır ofislerle ilgili blog yazınızı okudum. Ben de freelance çalışıyorum şirketim yok. Hazır ofise geçmek istiyorum ancal sanırım şirket olunması gerekiyor. Çok araştırdınız mı bilmiyorum ama ortak ofis de olsa olur. Acaba şirket kurmadan direkt kira sözleşmesi yapıp kullanabileceğimiz ofis hizmeti veren bir firma var mı?

    teşekkürler.

    YanıtlaSil
  2. Şirket olmak gerekmiyor. Zaten büyük oranda freelance çalışanlar hazır ofis kiralamayı tercih ediyor.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fujifilm X-S10 Fotoğraf Makinesi İncelemesi: Neden Bu Kamerayı Almalısınız?

Dünya Mutluluk Raporu 2020

Fotoğraf Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler