WordPress Ortam Kütüphanesi Sorunu

Geçtiğimiz günlerde hosting değişimi yaptım. WordPress Hosting Tercihim başlıklı yazımda bu konudan bahsetmiştim. Taşınmak çok kolay oldu. Yedeği yükledim, fotoğrafları da FTP yoluyla attım. Yeni hosttan da son derece memnunum.

WordPress Ortam Kütüphanesi

WordPress Ortam Kütüphanesi İçinde Fotoğraflar Görünmüyor


Fakat wordpress hosting değişimi sonrası bir sorunla karşılaştım. uploads klasörü içerisinde bulunan fotoğraflar WordPress Ortam Kütüphanesi içinde görünmüyordu. Yazıların görüntülenmesi sırasında bir problem yoktu, sorunsuz olarak yükleniyordu.

Bir iki baktım, yok, olmadı. İnternetten aradım, yine yok. Farklı ortamlara aynı problemi yaşadığını yazanlar gördüm ama çözümle ilgili bilgi bulamadım. Bu sorunu nasıl çözerim diye epey kafa yordum. Tek tek tüm fotoğrafları silip, tekrar yüklemeyi bile düşündüm. Olacak bişey değil elbette. :)

Add From Server


Sonunda WordPress Ortam Kütüphanesi içinde fotoğrafların görüntülenmemesi probleminin çözümünü buldum. Add From Server isminde bir plugin var. Eklentiyi yüklüyorsunuz. Ortam kısmında görüntüleniyor. Tıklayıp uploads klasörü içerisindeki istediğiniz dosyayı kütüphaneye kaydediyor. Eklenti benim işimi gördü. Çok fazla fotoğraf eklerseniz takılabiliyor. Bir de aşağıda gösterdiğim ayarı değiştirmemenizi tavsiye ederim.

add from server

Çok fazla fotoğraf varsa zaman alıyor. Fakat tüm fotoğrafları tekrar yüklemekten daha kısa sürüyor.

Yorumlar

 1. Merhaba, aynı eklentiyi bende kullanıyorum ama bunun kökten çözümü yok mudur?

  YanıtlaSil
 2. Maalesef benim bildiğim başka bir çözümü yok.

  YanıtlaSil
 3. Hacı sana sadece Allah razı olsun diyorum eyw!

  YanıtlaSil
 4. çok saol hakikaten işe yarıyor, kaç gündür kafayı yemek üzereidim.
  fakat bu eklentiyi kullanacaklar, eklentiden fotoğ. import ettikten sonra
  fotoğrafı ortam kütüphansinden kullanmanız gerekebilir, ortam kütüphanesi sekmesine girdiğiniz zaman eklediğiniz fotoğrafın küçük resmi "?" işareti şeklinde gözüküyor fakat bu gözünüzü korkutmasın eklemek istediğiniz yere ekleyin sitenizde görünecetkir.

  YanıtlaSil
 5. Çok Teşekkür Ederim.

  YanıtlaSil
 6. Merhaba, Benim sorunum şu ortam'da oluşan bütün imageslerin kopyasi oluştu ve 1 degil 2 degil 100'e yakın kopya oluştu ayni imagesden bunlari silmekde zorluk çekiyorum kolay yolu varmidir?

  YanıtlaSil
 7. Merhaba
  benim sayfamda sol sütünda yer alan sekmeler arasında media bölümü kaybolmuş. Posts' dan sonra direkt olarak sayfalar ve diğer bölümler var ortam kütüphanesine erişebileceğim bir bölüm yok malesef. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve nasıl çözebilirim yardımcı olur musunuz lütfen :(

  YanıtlaSil
 8. Bu sorun ne zamandan beri var?

  YanıtlaSil
 9. Çok Teşekkür Ederim. Hiç bir yerde olmayan bir sorunu çözmüşsünüz.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fujifilm X-S10 Fotoğraf Makinesi İncelemesi: Neden Bu Kamerayı Almalısınız?

Dünya Mutluluk Raporu 2020

Fotoğraf Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler