Her Şeyin Başı Blog

Tam olarak hatırlamıyorum ama kitaptan sanırım Webrazzi'de bulunan Her Şeyin Başı Blog: Blog tutmak isteyenler için rehber kitap yazısı sayesinde haberdar oldum. Zaten kitap siparişi verecektim onu da listeye ekledim.

Her Şeyin Başı Blog
Öncellikle kitabın çok sade bir dile yazldığını belirtmeliyim. Özellikle bölüm başlarında yazan özlü sözler çok hoşuma gitti.
Hayat kendini bulmakla ilgili değil, kendini yaratmakla ilgilidir. George Bernard Shaw

Çoğunlukla kitapta kendi kişisel deneyimlerini yazan yazar esprili örnekler de vermiş. Kitabın başlarındaki termoscan.com örneğini bir sohbet esnasında kullandım. Tuttu. :)

Her Şeyin Başı Blog, kurumsal bloglar için yazılmış. Kişisel blog sahipleri için motivasyon için okunmalı. Bana olumlu etkileri oldu. Hoş, hayata geçiremedim. Ama olsun, illa ki bir gün zamanım olacak. O zaman hayata geçiririm.

Blog tutmak isteyip, nerden başlarım, nasıl yapalım diyenler içinse mutlaka okunmalı. Blog yazma sebepleri, blog yazabileceğiniz servisler, blog türleri, blog dünyasında kullanılan terimler gayet açıklayıcı olmuş.

İçeriklerimizin görünür hale getirilmesiyle ilgili ipuçları başlangıç düzeyi için yeterli sayılır. Blogun ziyeretçi trafiğinin arttırılmasıyla ilgili örnekleriyle beraber açıklamalar yapılmış.

Blogda reklam alanları ve bu alanların fiyatlandırılmasıyla ilgili konular da var. Bana sorarsanız çok da gerekli değil. Blog yazmaya yeni başlayan birinin ilk etapta mümkün görünmüyor.

İçeriğin desteklenmesi amacıyla görsellerin için kullanılacak uygulamalar kitapta benim en çok ilgimi çeken bölümlerden oldu.

Her Şeyin Başı Blog, bloggerlarla yapılan röportajlarla bitiyor. Başkalarının kişisel deneyimlerini dinlemek (sohbet tadındaydı) hoşuma gitti. Fakat kitap bir son sözle bitseydi daha hoş olurdu.

Şimdi farkettim; kitabın bana şimdiden faydası oldu. Blogumu güncelledim. :)

Her Şeyin Başı Blog kitabının yazarına kişisel sitesi Salih Seçkin Sevinç adresinden ya da yazarın twitter adresinden (@Temurah) ulaşabilirsiniz.

Ben idefix'ten satın aldım. Her Şeyin Başı Blog adresinde %24 indirimle 18,24 TL'ye satılıyor. İyi okumalar, iyi bloglamalar. Trafiğiniz bol olsun.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fujifilm X-S10 Fotoğraf Makinesi İncelemesi: Neden Bu Kamerayı Almalısınız?

Dünya Mutluluk Raporu 2020

Fotoğraf Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler