Google Hesabı Açmak

Google, benim ve benim gibi pek çok internet kullanıcısı için çok önemli bir yere sahip. Ve tüm Google Ürünleri ücretsiz olarak kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Bu hizmetlerden faydalanmak için sadece bir Google Hesap sahibi olmanız yeterlidir. Elbette bu Google hesabı açmak da ücret gerektirmiyor.

Google hesabı açmak çok kısa sürede tamamlayacağınız, basit bir işlemdir. Bu işlem için bazı kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekecek. En kısa sürede Google hesap sahibi olmanız için size bir kılavuz hazırladım. Korkmayın, kısa sürecek.

1. Adım: Bir Google Sayfası Açın


Google Hesabı Açmak

Herhangi bir Google sayfası açın. Ben en çok kullanılan ürün olan Google Arama sayfasını seçtim. Açtığım sayfada sağ üstte Oturum Açın yazıyor. Üzerine tıkladım.

2. Adım: Bir Google Hesabı Oluşturmaya Başlıyoruz

Karşıma çıkan sayfada Tek Hesap. Tüm Google. yazıyor. (Gerçekten böyle. Şu an açtığımız hesap bize pek çok kapı açacak.) Hemen altta Hesap Oluştur yazısının üzerine tıklıyoruz.

Google Hesabı Açmak

3. Adım: Google Kullanıcı Adınız

Google hesabı açmak için önünüzde doldurmanız gereken bir form var. Seçeceğiniz kullanıcı adı bu formun dikkat edilmesi gereken ilk konusu olacak. (Üstten ikinci sırada olan bölüm.) Eğer farklı bir adınız yoksa muhtemelen sizin ilk seçtiğiniz kullanıcı adı alınmış olacak. Rakam falan ekleyin. Başka çare yok. Çünkü tüm hesaplar benzersiz olmalı.

Google Hesabı Açmak

4. Adım: Google Cep Telefonumu İstiyor

Google hesabı açmak için doldurduğunuz formun alt tarafında cep telefonu girmeniz için bir alan var. Bunu girmek zorunda değilsiniz. Fakat hesabınızın güvenliği açısından girmenizi tavsiye ederim.

Google Hesabı Açmak

Eğer girdiyseniz, Google telefonunuza bir doğrulama kodu gönderecek. Kodu girin.

Google Hesabı Açmak

5. Adım: Hoş Geldiniz

Şayet doğrulama kodunu girerken bir hata yapmadıysanız karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek. Gözünüz aydın: Artık bir Google hesabınız var. Başta Gmail, Drive, Google Keep, Google+, Google Fotoğraflar ve tabii ki Android kullanıcıları için Google Play elinizin altında olacak.

Bonus: Google Hesabı Açmak ve Blogger

Popüler blog servislerinden Blogger da bir Google ürünüdür. Kim bilir belki siz de bir gün blog yazmak istiyorum dersiniz. O zaman bu açtığınız hesap ücretsiz blog sahibi olmanızı sağlayacak. Üstelik bir kaç dakika içerisinde.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fujifilm X-S10 Fotoğraf Makinesi İncelemesi: Neden Bu Kamerayı Almalısınız?

Dünya Mutluluk Raporu 2020

Fotoğraf Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler