Tekrar Merhaba

Bu domain üzerine yazdığım ilk yazım. Takip edenler biliyorlardır. 2011 yılından bugüne kadar kuturkoglu[.]com adresinde yazıyordum. Artık buradayım.

merhaba

Epey zamandır netteyim. Pek çok siteyle ilgilendim. Pek çok proje için, sayısını hatırlamadığım kadar yazı yazdım. Arada da kişisel blog olarak kullandığım kuturkoglu[.]com bir kenarda ilgimi bekliyordu. Arada bakıyordum. Sonra zaman olmadı, çok da ilgilenemedim.

kuturkoglu, adımın ilk harflerinden (Kamil Uğraş TÜRKOĞLU) oluşuyor. Sosyal hesaplarımın neredeyse tamamında bunu kullanıyorum. Sonunda kabul ettim. kuturkoglu akılda kalması zor bir domain.

Bu isimden vazgeçmeye karar vermemi kısaca anlatırsam bana hak vereceksiniz.

Blogda değişiklikler yapıyordum. Dışarı çıkmamız gerekti. Aceleyle tamamlamaya çalışırken kazara domainin DNS ayarlarını değiştirdim. Sonra düzelttim ama oturması için zaman gerekiyordu. Bekleyecek zaman yoktu, çıktık. Yolda Nurhan'dan bloga girip kontrol etmesini rica ettim. Verdiği cevap şu oldu: Neydi senin blogun adresi?

O günden bu güne kadar sürekli aklımda adresi değiştirmek oldu. Daha akılda kalıcı bir adres bulmalıydım. Geçtiğimiz hafta sonu domaini aldım. Nasip bugüneymiş, taşınma işini de bugün yaptım. Sonuç olarak ugras[.]org benim netteki yeni evim, yeni adresim.
Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil.

Samuel Beckett

Kabul ediyorum, blogger olarak çok çalışkan sayılmam. Aksine bahane bulma konusunda çok iyiyim. İlgilenilecek başka bir konu, okunacak başka bir kitap, seyredilecek başka bir film,.. Velhasıl kelam yazmamak için öyle güzel bahaneler buluyorum ki. :) Kendime söz verdim, daha çalışkan olmaya gayret edeceğim.

Şu an eski blogumla aynı temayı kullanıyorum. (Metro Theme) Fırsat bulduğumda onunla da ilgileneceğim. Yeni bir görünüm hoş olur. Ama bu konu benim için biraz sıkıntılı. Çünkü beğenme konusunda çok zorlanıyorum. Bakalım, ona da sıra gelecek.

Artık akılda kalacak bir blog adresim olduğu için mutluyum.

Daha önce takip edenlere ve muhtemel takipçilere yeni adresimden MERHABA!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fujifilm X-S10 Fotoğraf Makinesi İncelemesi: Neden Bu Kamerayı Almalısınız?

Dünya Mutluluk Raporu 2020

Fotoğraf Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler