13 Fotoğrafta Kısa Vancouver Tanıtımı

Vancouver, ülkenin Pasifik Okyanusu'na bakan penceresidir. Bir tarafta okyanus bir tarafta dağlar bulunmaktadır. Kanada'nın diğer bölgelerine göre ılıman bir iklime sahip şehir bu özelliğinin karşılığını gelen turistlerle almaktadır.

Pek çok farklı kültüre ev sahipliği yapan şehir, bu farklı kültürlerin barış içerisinde yaşadığı özgür bir ortamdır. Renkli yapısı şehirde muhteşem bir yeme-içme kültürü oluşturmuştur.

Şehirde sanat hayatı çok etkindir. Sanata ve sanatçıya saygı büyüktür. Sinema, müzik, tiyatro,...

Yurtdışında eğitim eğitim düşünenler için dil okulları seçenekleri epey geniştir. Niyeti olanlar seçenekler içine mutlaka almalılar.

Şehrin pek çok adası vardır. Ana karayla adaların bağlantıları feribotlarla düzenli olarak ve kolayca sağlanmaktadır.Vancouver, Vancouver Canucks (NHL), BC Lions (CFL) ve Vancouver Whitecaps (MLS) olmak üzere üç profesyonel spor takımına ev sahipliği yapmaktadır.George Vancouver, şehre ismini veren bir İngiliz subayıdır.Şehir her yıl onbeş milyon turist ağırlamaktadır. Gastown bölgesindeki Steam Clock, şehrin simgelerindendir.Şehir sakinlerinin neredeyse %40'ı Kanada dışında doğmuş. Şehir, dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olarak görülüyor. Bundan dolayı şehir, dünyanın her yerinden insanlar için çekim merkezi durumundadır.BC Place Stadyumu, 2010 Kış Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmıştır. Olimpiyatlardan sonra tadilattan sonra çatısı açılır hale getirilmiştir. Günümüzde çatısı açılabilen en yüksek stadyumdur. Ayrıca her gece farklı renklerle yanar.Şehre sadece yılın onbir günü kar yağar. Kanada'nın en sıcak şehridir.Grouse Mountain, Cypress, ve Mount Seymour şehre araçla ulaşılabilecek uzaklıktaki kayak merkezleridir.Marine Binası bir zamanlar İngiliz İmparatorluğu'nun en yüksek binası imiş. Tabii bu eskide kalmış.Kanada'da da ilk McDonald’s bu şehirde açılmış. (Bu gereksiz bir bilgi oldu.)Bir çeşit suşi olan California Roll, Hidekazu Tojo tarafından burada ortaya çıkarılmıştır.Vancouver Limanı, Kanada'daki en büyük limandır. Ülkedeki ana nakliye limanlarından biri olmasının yanında seyir hatları için çok popüler bir yerdir.Stanley Parkı, 1001 dönümlük alanıyla Central Park'tan %10 daha büyüktür. Popüler bir dinlenme alanıdır.Vancouver, Hollywood ve New York'tan sonra üçüncü film çekim merkezidir. Son dönem popüler olan The Interview, Deadpool, 50 Shades of Grey, Twilight ve X-Men gibi filmler burada çekilmiştir.

Bonus: Vancouver Videosu

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fujifilm X-S10 Fotoğraf Makinesi İncelemesi: Neden Bu Kamerayı Almalısınız?

Dünya Mutluluk Raporu 2020

Fotoğraf Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler