Düğün Fotoğrafçısı Olmak Kolay Değil

Daha önce sizlere dokus yaşında düğün fotoğrafçısı olan Regina hakkında yazmıştım. Çok sevimli ve becerikli bir çocuktu. Bugün büyüklere sıra geldi.

Fotoğrafçılık eskiden beri popüler bir sanat olmuştur. Pek çok kişi bir fotoğraf makinesi alır, fotoğrafçı olmaya heves eder. Ama bu iş öyle uzaktan görüldüğü gibi kolay bir iş değildir.

Düğün insan hayatında bir kere gerçekleşen bir olay ya da bir kere olması temenni edilir. Düğün salonu tutulur. Çoğu zaman düğün paketi halinde organizasyon yapılır. Kimi klasik düğünlerden yanayken kimi de konsept düğünler tercih eder.

Ne olursa olsun tüm ömrü değiştirecek bu önemli olay ehil kişiler tarafından kayıt altına alınmalıdır. Düğün fotoğrafçısı tarafından. Bazı ucuzcu damatlar "bizim kuzende süper makine var" deyip bu işi bedavaya getirmek istiyorlar. İyi fotoğraf makinesi olan iyi fotoğrafçı olsaydı iyi bilgisayarı olan da iyi yazar olurdu. Alt tarafı gelin damat pozları, basıyorsun deklanşöre makine çekiyor diye düşünmeyin.

Bir sürü düğün fotoğrafı çekimini yayınlıyorum. Öyle düşündüğünüz gibi bas deklanşöre çeksin demekle olmuyor. Adamlar kılıktan kılığa girmişler. Kuzeni bırakın o şimdilik çiçek böcek çeksin, siz profesyonel fotoğrafçı tutun.

Düğün Fotoğrafçısı Olmanın Zorlukları

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı

Evlilik hazırlığında olan çiftlere bir ufak hizmetim olacak. Hala seçim yapmadıysanız şurada düğün dans müziği tavsiyesi yapmıştım. Bir dinleyin bakalım.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fujifilm X-S10 Fotoğraf Makinesi İncelemesi: Neden Bu Kamerayı Almalısınız?

Dünya Mutluluk Raporu 2020

Fotoğraf Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler