Evleri Dağınık Gösteren 5 Dekorasyon Hatası

Dekorasyon evleri rahat, konforlu ve çekici yapmak için harika çözümler üretir. Fakat evlerimizi daha güzel yapmak için yaptığımız çalışmalar her zaman istediğimiz sonucu vermezler.

Evi konforlu yapayım derken yaptığımız hatalar dağınık bir görüntüye sebep olabilir. Bu dağınıklıksa yaptığımız tüm dekorasyon çalışmalarını boşa çıkarır.

Yaptığımız belli başlı hataları sıraladım. İşinize yarayacağını umuyorum.

Çok Fazla Renk Kullanmak

Ev dekorasyonu yapılırken çok eşyalarda çok fazla renk kullanmak dağınık görüntüye sebep olur. Rahat bir ortam yaratmak için nötr renklerle kombine ya da iki renk tonu kullanmak yeterlidir.

Evleri Dağınık Gösteren 5 Dekorasyon Hatası

Fotoğraftaki oturma odası, uyumlu bir alan oluşturmak için mavinin çeşitli tonları ile dekore edilmiş. Nötr renkli duvarlar, halı, pencere kaplamaları ve mobilyalar daha geniş ve ferah görünüm yaratmış.

Dekorasyon İçin Çok Fazla Yastık Kullanmak

Koltuk ve kanepelerin üzerine çok fazla yastık koymak dağınık ve gelişigüzel bir görünüm yaratacaktır. Örneğin şu an bu yazıyı yazdığım koltuğun üzerinde beş tane yastık var. Maalesef.

Evleri Dağınık Gösteren 5 Dekorasyon Hatası

Fotoğraftaki oturma odasında bulunan kanepe üzerinde çok sayıda dekoratif yastıkla ile yüklü olmadığı için oda ferah görünüyor. Kanepenin her iki ucunda bulunan yastıklar renk ve desen bakımından odanın süslemeleri için kararında olmuş.

Duvara Yaslanmış Mobilyalar

Duvara yaslanmış mobilyalar dağınık bir görüntü oluşturur. Ki bu ülkemizdeki ev dekorasyonunda çokça yapılan bir hatadır.

Evleri Dağınık Gösteren 5 Dekorasyon Hatası

Fotoğraftaki salonun oturma düzeninde olduğu gibi koltukları odanın ortasına doğru çekin. Sehpa etrafına yerleştirilmiş dört koltuk mükemmel bir konuşma alanını oluşturur. Zemine koyulan halı ile koltuklar tamamlanmış.

Masanın Üzerindeki Eşyalar

Masanın üzerine dekorasyon amacıyla çok fazla eşya yerleştirmek odanın dağınık görünmesine sebep olacaktır. Birde günlük kullanımda koyulan gözlük, telefon, araba anahtarı gibi eşyalar eklenince görüntü iyiden iyiye bozulacaktır.

Evleri Dağınık Gösteren 5 Dekorasyon Hatası

Masaların üzerini toplu hale getirmek için nesneleri gruplandırın. Gözlük, anahtar gibi eşyaları koymak için bir tabak yerleştirin. Bu bir grup olsun mesela. Masanın bir tarafında dekoratif eşyalar, bir tarafında günlük kullanılan eşyalar olsun.

Rastgele Asılmış Resimler

Gelişigüzel asılmış resimler ve duvar süsleri odalarda kaotik bir görünüm yaratacaktır. Kaos seviyorum diyorsanız o ayrı tabii.

Evleri Dağınık Gösteren 5 Dekorasyon Hatası

Duvarlara asacağınız tablolar ya da duvar süsleri belli bir düzen taşımalıdır. Fotoğraftaki yatak odasında yatak başının üzerine asılı süsler söylemek istediğimin uygulamaya geçirilmiş hali.

Sonuç olarak dekorasyon amacıyla yaptığımız çalışmalar abartılınca kaş yapayım derken göz çıkartıyoruz. Yapmayalım.  Odalarımızı illa zengin göstermek istiyorsak sizlere daha önce yayınladığım kitaplık modelleri yardımcı olacaktır.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Fujifilm X-S10 Fotoğraf Makinesi İncelemesi: Neden Bu Kamerayı Almalısınız?

Dünya Mutluluk Raporu 2020

Fotoğraf Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler